Meghaladta a tízmilliót a koronavírus elleni oltásokból beadott harmadik dózisok száma az Egyesült Királyságban. Az eddig beadott első, második és harmadik oltási adagok együttes száma 106 millió felett jár.
A brit egészségügyi minisztérium vasárnap este ismertetett legfrissebb adatsora szerint a harmadik, hatáserősítő célú vakcinadózisból eddig 10 062 704-en részesültek. Ez azt jelenti, hogy a 12 évesnél idősebb brit lakosság 17,5 százalékát már háromszor is beoltották.
Az első dózist 50,2 millióan kapták meg; ez a 12 éven felüli britek 87,4 százaléka. Közülük a második adagból 45,8 millióan részesültek, vagyis a 12 év felettiek 79,7 százalékát oltották be eddig két dózissal. Az első, a második és a harmadik beadott oltási adagok együttes száma a vasárnap esti tájékoztatás szerint 106 133 911.
A brit egészségügyi hatóságok most elsősorban arra összpontosítanak, hogy minél többen megkapják a harmadik dózist. Ezt a napi számok is tükrözik: a brit egészségügyi minisztérium vasárnap esti tájékoztatása szerint az elmúlt 24 órában 35 054 első, 23 952 második, ugyanakkor 409 663 harmadik oltási adagot adtak be országszerte.
Sajid Javid brit egészségügyi miniszter a friss oltási adatok vasárnapi ismertetéséhez fűzött nyilatkozatában hatalmas vívmánynak nevezte, hogy átlépte a tízmilliót a beadott harmadik dózisok száma. Felszólította ugyanakkor azokat a jogosultakat, akik még nem adatták be maguknak a harmadik dózist, hogy mielőbb jelentkezzenek az oltópontokon, és csatlakozzanak ahhoz az össznemzeti erőfeszítéshez, amelynek célja, hogy az ország az idei karácsonyt már korlátozások nélkül ünnepelhesse.
A harmadik oltási adagot az Egyesült Királyságban jelenleg az 50 éven felüliek, az egészségügyi és a szociális ellátás első vonalában dolgozók, valamint a krónikus egészségi problémákkal küszködő 16 éven felüliek kaphatják meg.
(via MTI)
Az Ocugen nevű amerikai vállalat bejelentette, hogy benyújtották a hatóságoknak vészhelyzeti engedélyeztetésre 2 és 18 év közöttieknek a Covaxin nevű, Indiában fejlesztett oltóanyagot – írja a Guardian.
Az Ocugen klinikai vizsgálatokból származó adatai az Egyesült Államokon kívüli országokból származnak, és csupán kevés gyereken tesztelték. Ezért lehetséges, hogy ez nem lesz elegendő ahhoz, hogy az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hatóság (FDA) megadja az engedélyt.
A Bharat Biotech által fejlesztett Covaxin szerdán kapta meg az Egészségügyi Világszervezet (WHO) vészhelyzeti ajánlását, de egyelőre csak felnőttek számára.
Indul az Index hétvégi hírösszefoglalója, melyben beszámolunk a koronavírus-világjárvány történéseiről és ismertetjük a legfontosabb tudnivalókat.