Az oltatlanok 75-80 százaléka nem radikális oltásellenes Romániában, a beoltatlan lakosság 30-40 százalékát pedig viszonylag könnyen rá lehetne venni az oltás felvételére – vonta le a következtetést Remus Stefureac, az INSCOP közvélemény-kutató intézet igazgatója egy pénteken közzétett, az intézet által készített friss felmérés adataiból.
Az október 17–25. között telefonos módszerrel készült kutatás válaszadói a hivatalos adatokhoz képest nagyobb arányban (47,9 százalékuk) állították magukról, hogy megkapták a koronavírus elleni oltás legalább egy adagját.
A tanulmány a bevallottan oltatlan 900 válaszadó nézeteire és véleményére összpontosítva kimutatta, hogy 40 százalékuk egyáltalán vagy nem igazán hisz a vírus létezésében, a járványról szóló híreket propagandának tartja, 33 százalékuk nem hiszi, hogy a koronavírus súlyos betegséget okozhat, 29 százalékuk pedig nem hiszi, hogy a betegség halálos kimenetelű lehet.
A felmérés szerint az oltatlanok 48 százaléka akkor sem oltatná be magát, ha háziorvosa megnyugtatná, hogy a vakcina biztonságos, 25 százalékukat pedig az sem győzné meg az oltás szükségességéről, ha több szakorvos magyarázná el a hatásait.
Az is kiderült, hogy az oltatlanok több mint kétharmadát aggasztja a Covid-halálozások számának ellenőrizetlen növekedése. Mintegy 52 százalékuk tart attól, hogy ő is elkaphatja a fertőzést, 57 százalékuk pedig azt állítja, hogy környezete oltásellenes és ő nem akar ellentmondani nekik.
A világon 251 941 758 koronavírus-fertőzöttet regisztráltak eddig hivatalosan a járvány alatt, a halálos áldozatok száma 5 079 990 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint péntek reggeli adatai szerint – számolt be az MTI. Egy nappal korábban 251 407 386 fertőzöttet tartottak nyilván, a halálos áldozatok száma 5 072 104 volt.
A fertőzés 192 országban és régióban van jelen. Szakértők szerint a diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, és a nyilvántartás kritériumai is különböznek. A hivatalos adatok szerint a SARS–CoV–2 vírus okozta Covid–19 betegségnek
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2020. március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírust, amely Vuhan kínai nagyvárosból terjedt el.
Különleges módját választotta Ausztria az oltási hajlandóság növelésének. Míg a szomszédos Romániában étkezési utalványokkal próbálják elérni, hogy minél többen felvegyék az oltást, addig az osztrákok a férfiak számára egy bécsi bordélyba adnak kupont.
Egy bécsi bordély hétfő óta negyveneurós kupont ad azoknak, akik a náluk felállított oltóponton veszik fel az oltást a koronavírus ellen.
Erről szóló cikkünkben részletesen is olvashatnak az egyedi akcióról:
Egészen egyedi módon növelik az osztrákok az oltási kedvet
Az orosz honvédelmi minisztérium szakemberei koronavírus elleni étrend-kiegészítőt fejlesztettek ki − jelentette a TASZSZ hírügynökség. A KovBAD névre keresztelt étrend-kiegészítő hatékony a koronavírus ellen a védelmi csapatok vezetője, Igor Kirillov szerint.
A kísérletek azt mutatták, hogy a KovBAD nevű, biológiailag aktív táplálék-kiegészítő használatának második napján a vírus koncentrációja az orrban és a garatban a felére, a hatodik napon pedig 16-szorosára csökken. Ennek eredményeként a vírus emberi szervezetre gyakorolt hatása is csökken, a betegség kevesebb szövődménnyel jár − magyarázta Igor Kirillov.
Indul az Index mai hírösszefoglalója, melyben beszámolunk a koronavírus-világjárvány történéseiről, és ismertetjük a legfontosabb tudnivalókat.