Kijev november eleje óta van a járványhelyzet szerinti legsúlyosabb, vörös besorolásban, amelynek alapján a bevásárlóközpontokat, vendéglátóhelyeket, sportlétesítményeket, kulturális és egyéb rendezvényeket csak oltottak vagy negatív teszttel rendelkezők látogathatják. Ezenfelül az ukrán fővárosban ugyanez vonatkozik a közösségi közlekedési eszközök használatára is – írja az MTI.
Helyi beszámolók szerint a tömegtájékoztatás teljes kudarcot vallott, a legtöbb ember nem bízik a vakcinában, ezért inkább PCR-tesztet csináltat. Az utazáshoz oltási igazolás kell, de a szkeptikusok inkább beszerzik a hamisítványt, amihez a kiállítónak nincs szüksége másra, mint egy valódinak tűnő pecsétre.
Nem meglepő hát, hogy az Ukrajinszka Pravda hírportál csütörtökön arról adott hírt, hogy a hatóságok egy nap alatt három városban – Kijevben, a kelet-ukrajnai Harkivban és a nyugati országrészben lévő Ivano-Frankivszkban – lepleztek le bűnszervezeteket, amelyek hamis Covid-igazolást és PCR-tesztet árultak. A hatóságok közlése szerint a szervezetek napi több száz hamis dokumentumot gyártottak, amelyekkel több millió hrivnyás haszonra tettek szert.
A világon 251 941 758 koronavírus-fertőzöttet regisztráltak eddig hivatalosan a járvány alatt, a halálos áldozatok száma 5 079 990 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint péntek reggeli adatai szerint – számolt be az MTI. Egy nappal korábban 251 407 386 fertőzöttet tartottak nyilván, a halálos áldozatok száma 5 072 104 volt.
A fertőzés 192 országban és régióban van jelen. Szakértők szerint a diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, és a nyilvántartás kritériumai is különböznek. A hivatalos adatok szerint a SARS–CoV–2 vírus okozta Covid–19 betegségnek
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2020. március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírust, amely Vuhan kínai nagyvárosból terjedt el.
Különleges módját választotta Ausztria az oltási hajlandóság növelésének. Míg a szomszédos Romániában étkezési utalványokkal próbálják elérni, hogy minél többen felvegyék az oltást, addig az osztrákok a férfiak számára egy bécsi bordélyba adnak kupont.
Egy bécsi bordély hétfő óta negyveneurós kupont ad azoknak, akik a náluk felállított oltóponton veszik fel az oltást a koronavírus ellen.
Erről szóló cikkünkben részletesen is olvashatnak az egyedi akcióról:
Egészen egyedi módon növelik az osztrákok az oltási kedvet
Az orosz honvédelmi minisztérium szakemberei koronavírus elleni étrend-kiegészítőt fejlesztettek ki − jelentette a TASZSZ hírügynökség. A KovBAD névre keresztelt étrend-kiegészítő hatékony a koronavírus ellen a védelmi csapatok vezetője, Igor Kirillov szerint.
A kísérletek azt mutatták, hogy a KovBAD nevű, biológiailag aktív táplálék-kiegészítő használatának második napján a vírus koncentrációja az orrban és a garatban a felére, a hatodik napon pedig 16-szorosára csökken. Ennek eredményeként a vírus emberi szervezetre gyakorolt hatása is csökken, a betegség kevesebb szövődménnyel jár − magyarázta Igor Kirillov.
Indul az Index mai hírösszefoglalója, melyben beszámolunk a koronavírus-világjárvány történéseiről, és ismertetjük a legfontosabb tudnivalókat.