Rendkívül gyorsan terjed az interneten, hogy Gibraltárt letarolta a koronavírus, és annak ellenére kellett lezárni, hogy 119 százalékos az átoltottság. Az oltásellenesek ebben döntő bizonyítékot látnak, hogy a vakcinák nem működnek, nincs értelme erőltetni az oltást. Az állításból viszont semmi nem igaz – írta a Portfolio.
A valóság ezzel szemben az, hogy míg a januári csúcs idején a napi elhunytak száma 6 volt, addig az őszi hullámban összesen (nem naponta) 4 fő halt meg koronavírusban Gibraltáron.
Utoljára október 15-én hunyt el koronavírusban egyetlen fő, és az őszi hullámban máig ez a halálozások napi rekordja. Hasonló tendenciát látunk a súlyos esetek alakulásánál is: november 12-én, amikor a kormány elrendelte az új korlátozásokat, egyetlen ember volt az intenzív osztályon, akit koronavírussal kezeltek.
A kormány a növekvő esetszámok miatt november 12-én valóban korlátozásokról döntött:
A Lekhim gyógyszeripari csoport harkivi gyára készen áll a koronavírus, az influenza és a gyermekbénulás elleni védőoltás ukrajnai gyártására – jelentette be Viktor Ljasko ukrán egészségügyi miniszter a közösségi oldalán.
A bejegyzésből kiderült, hogy az üzem óránként több mint tízezer, évente több mint 30 millió adag vakcinát lesz képes előállítani. A miniszteri kabinet arról döntött, a cég adómentességet kap a gyártáshoz szükséges infrastruktúra importjára.
Bejegyzésében Ljasko kiemelte, hogy Ukrajna hamarosan saját oltóanyaggyártó kapacitással rendelkezik majd. A gyártás a tervek szerint 2022-ben indul – írja a Kárpáti Igaz Szó.
Több tucat, koronavírussal fertőzött személy érkezhetett az amszterdami Schiphol nemzetközi repülőtérre Dél-Afrikából a KLM holland légitársaság két járatán – közölték pénteken este a holland egészségügyi hatóságok.
A tájékoztatás szerint most minden, pozitívnak tesztelt utast további szűrővizsgálatnak vetnek alá, hogy kiderítsék, vannak-e közöttük olyanok, akik a koronavírus új, omikronnak elnevezett dél-afrikai variánsával fertőződtek meg.
A holland kormány péntek reggel függesztette fel a járatokat a járványügyi szempontból kockázatosnak ítélt térséggel, ugyanakkor a már úton lévő repülőgépeket fogadták, az utasokat pedig megérkezésükkor szűrővizsgálatnak vetették alá, és karanténba helyezték.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) pénteken aggasztónak minősítette a nagyszámú mutációval rendelkező omikron-vírusvariánst. A WHO szerint az előzetes bizonyítékok alapján az újrafertőződés fokozott kockázata áll fenn ennél a variánsnál a többi, szintén aggodalomra okot adó variánshoz képest – számolt be az MTI.
Hétvégén is jelentkezik az Index hírösszefoglalója, melyben beszámolunk a koronavírus-világjárvány történéseiről és ismertetjük a legfontosabb tudnivalókat.