Gerhard Schröder egykori német kancellár a múlt hét második fele óta igyekszik latba vetni kapcsolatait és közvetíteni az orosz–ukrán konfliktusban. Csütörtökön tárgyalt Moszkvában Putyin elnökkel, akihez baráti szálak fűzik, majd másnap hosszasan egyeztetett az orosz tűzszüneti tárgyalások vezetőjével. Csak annyi szivárgott ki, hogy a legfajsúlyosabb problémák a vitatott hovatartozású ukrán területek státusza és Ukrajna közeledése volt a NATO-hoz.
A berlini kormány egyébként nem hatalmazta fel Gerhard Schrödert, hogy közvetítsen. A volt kancellárt egyébként is sok bírálat érte, mert a nemzetközi szankciók elrendelése ellenére sem mondott le jövedelmező megbízatásairól orosz nagyvállalatok igazgatótanácsaiban.
Az orosz megszállók elrabolják az ukrán ellenállási mozgalom vezetőit – közölte a Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács Dezinformáció Elleni Központja.
Március 11. óta az orosz csapatok olyan taktikát alkalmaznak, amely csak a terroristákra jellemző: elrabolják az ukrán ellenállási mozgalom vezetőit
– idézi a közleményt az Unian.
Az elmúlt napokban már elrabolták Jevhen Matvejevet, Dnyiprorudne polgármesterét, Ivan Fedorovot, Melitopol polgármesterét, Szerhij Prijmát, a melitopoli kerületi tanács elnökét, a melitopoli ukránbarát gyűlések társszervezőjét, Olga Hajmuszovát és a Zaporizzsja megyei regionális tanács alelnökét, Lejla Obrahimovot.
Ezeket az embereket egy dolog egyesíti, az Ukrajna iránti hűség. Nem voltak hajlandók együttműködni az ellenséggel
– tették hozzá a nyilatkozatban, melyben kiemelték: a cél az, hogy helyükre oroszbarát vezetőket ültessenek.
Jó reggelt! Köszöntjük kedves Olvasóinkat!
Az Index hétfőn is beszámol a legfontosabb fejleményekről az orosz–ukrán konfliktussal kapcsolatban. Vasárnapi hírfolyamunkat ide kattintva tudja visszaolvasni.
Tartsanak velünk!