Mitt Romney republikánus szenátor, aki a 2012-es amerikai elnökválasztáson Barack Obama volt elnök kihívója volt, egy véleménycikkben úgy fogalmazott, hogy
ideje elképzelnünk az elképzelhetetlent, vagyis azt, hogy hogyan reagálna az Egyesült Államok katonailag és gazdaságilag egy lehetséges orosz atomcsapásra Ukrajnában, miután hagyományos haderővel nem tudta legyőzni az országot.
Véleménye szerint ha Putyin mégis atomfegyvert vet be az ukránok ellen, több lehetősége is van a NATO-nak, például maga is beszállhatna az orosz hadsereg elleni csapásokba Ukrajnában, de a nukleáris válasz sincs kizárva. Romney szerint az atomfegyver bevetése Oroszországot végképp kizárná a nemzetközi gazdasági rendszerből, és lényegében tönkretenné − írta meg az rtl.hu.
A feszültség növekedéséhez fog vezetni a NATO bővítése, ami egyáltalán nem szolgálja az észak-atlanti szövetség tagállamainak biztonságát – jelentette ki a szovjet utódállamok egy részét tömörítő Kollektív Biztonsági Szerződés Szervezetének (ODKB) főtitkára.
Sztanyiszlav Zasz a Belarusz–1 televízió műsorában nyilatkozva beszélt Svédország és Finnország csatlakozási kérelméről.
Mi persze úgy tekintünk erre a bővítésre, mint ami a feszültség növekedésének előfeltételeit teremti meg, illetve a térség militarizációját vonja maga után. Valójában nem szolgálja a NATO-tagállamok biztonságát sem
– idézte a főtitkár szavait az MTI.
Eddig több mint 8 millió ember kényszerült elhagyni az otthonát az Ukrajnában zajló háború miatt az ENSZ legfrissebb adatai szerint – számolt be a Sky News.
A világszervezet Menekültügyi Főbiztossága jelentése szerint az ukrajnai események és más háborúk miatt menekülők száma világszinten először lépte át a 100 milliós mérföldkövet.
Köszöntjük olvasóinkat!
Indul az Index hétfői percről percre közvetítése az orosz–ukrán háború eseményeiről. Vasárnapi tudósításunk ide kattintva érhető el.
Tartsanak velünk ma is!