Orbán Viktor kottájából játszik a brit miniszterelnök
További Külföld cikkek
- Meghiúsúlt ünnepi program, síkideg emberek: több órát vesztegeltek egy vonat utasai a Csalagútban
- Egy új orosz videóban rakétát kap az arcába a Moszkva felett vidáman elhúzó Mikulás
- Erős földrengés rázta meg a Kuril-szigeteket
- Meghalt az autóipari legenda, Szuzuki Oszamu
- Lengyelország példátlan lépésre készül Magyarországgal szemben
A magyar kormány vesszőparipái közé tartozik a „brüsszelezés”, a „sorosozás”, és a béke fontosságának hangsúlyozása mellett az illegális bevándorlás kérdése is. Orbán Viktor péntek reggeli Kossuth rádiós beszélgetései során is megannyiszor hangoztatja, hogy az illegális bevándorlás ellen fel kell lépni, szigorúbb „migránspolitikára” van szükség, mert „Magyarország nem fogadja el a migránsgettót”.
Az egyik ilyen beszélgetés alkalmával beszélt a magyar modellről is, amit ő maga 2015 óta hangoztat.
Nem csak igazunk volt, kidolgoztunk egy modellt, amivel egész Európát meg lehetne védeni. Senkit sem engedünk be, akit mi nem akarunk. Kívül kell maradnia addig a bevándorlóknak, amíg el nem bírálták a kérelmüket. Ezt kéne csinálni az egész EU-ban
Az elmúlt néhány hónapban pedig Orbán Viktor módszerei elkezdtek beszivárogni más európai országok életébe is. November elején több száz szerb rendőr vonult ki a szerb–magyar határra, illetve a közeli településekre az egy nappal korábbi, illegális bevándorlók között kitört horgosi fegyveres leszámolást követően. Azt megelőzően Robert Fico jelentette be, hogy nagy erőket vonultat fel Magyarországgal közös határán az illegális bevándorlás miatt.
Tőlünk nyugatabbra is népszerűek az orbáni módszerek. Németország szúrópróbaszerű határellenőrzést vezetett be a lengyel és a cseh határon, Csehország pedig november 22-ig meghosszabbította az ellenőrzéseket Szlovákiával közös határszakaszán az illegális bevándorlás miatt.
Hasonló okokból kényszerült határellenőrzésre Szlovénia is. Bostjan Poklukar szlovén belügyminiszter október végén közölte, hogy két hónapra meghosszabbítja Szlovénia a határellenőrzést a horvát és a magyar határon.
Olaszország már korábban jelezte, hogy várhatóan egész télen fenntartják az ellenőrzéseket a szlovén határon. Ausztria október közepén szintén ideiglenes ellenőrzést vezetett be a Csehországgal közös határán.
Most pedig Rishi Sunak brit miniszterelnök jelentkezett X-en, bejelentve új, mérföldkőnek számító sürgősségi jogszabályaikat, amely szerint
- határellenőrzést vezetnek be,
- eltántorítják az embereket a veszélyes utazásoktól, és
- véget vetnek a bíróságaikat megtöltő folyamatos jogi kihívásoknak.
Sunak szerint a brit parlamentnek kéne eldönteni, hogy ki jöhet be országukba, és nem a bűnbandáknak.
Our new landmark emergency legislation will:
— Rishi Sunak (@RishiSunak) December 6, 2023
🚫 Control our borders
🚫 Deter people taking perilous journeys across the channel
🚫 End the continuous legal challenges filling our courts
It is parliament that should decide who comes to this country, not criminal gangs.
Az Index határvadászokról szóló cikkét ide kattintva olvashatja el.