J. D. Vance ohiói szenátor, Donald Trump alelnökjelöltje bírálta Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt egy nappal Zelenszkij és Trump találkozója után – írja a The New York Times alapján az RBC.
A pennsylvaniai Newtownban tartott beszédét Vance azzal kezdte, hogy bírálta Zelenszkijt, amiért az állam kormányzójával, a demokrata Josh Shapiróval együtt meglátogatott egy scrantoni lőszergyárat.
„Az ország demokrata vezetésével jött kampányolni. 200 milliárd dollárt költöttünk Ukrajnára. Tudják, mit kívánok Zelenszkijtől, ha az Egyesült Államokba jön? Mondjon köszönetet a pennsylvaniaiaknak és mindenki másnak” – mondta Vance.
Mint a NYT megjegyzi, Zelenszkij az üzemben tett látogatása során megköszönte az Egyesült Államok támogatását. Az üzem dolgozóinak azt mondta, hogy ukránok millióit mentették meg. Az elnök a közösségi oldalain azt mondta, hogy „az ilyen helyeken lehet igazán érezni, hogy a demokratikus világ győzni tud”.
Hozzá kell tenni, hogy Vance az Ukrajnának nyújtott amerikai segélyek ellenzője volt. A The New Yorker című lapnak adott interjújában Zelenszkij „túl radikálisnak” nevezte Vance-t a republikánusnak az Oroszországgal kötendő békemegállapodásért cserébe történő területcseréről szóló megjegyzései miatt. Vence válaszul bírálta Zelenszkijt.
Az orosz védelmi minisztérium közlése szerint a légvédelmi erők újabb ukrán drónt semmisítettek meg a Belgorodi terület felett – írja a TASZSZ orosz állami hírügynökség.
Szeptember 29-én moszkvai idő szerint körülbelül 21:30-kor meghiúsult a kijevi rezsim kísérlete arra, hogy repülőgép típusú drónok alkalmazásával terrortámadást hajtson végre az Oroszország területén lévő objektumok ellen. Az ukrán pilóta nélküli légi járművet a Belgorodi terület felett a légvédelmi erők szolgálatban lévő légiereje megsemmisítette
– közölte a védelmi minisztérium.
Oroszországnak döntéseket kell hoznia és készen kell állnia azok végrehajtására, mivel az ukrajnai konfliktusba egyre jobban belekeveredik a Nyugat – írja a RIA Novosztyi orosz állami hírügynökség.
„Látjuk, hogy a nyugati államok bevonásának mértéke növekvő tendenciát mutat. Ukrajna teljesen utópisztikus módon spekulál arra, hogy Oroszországot »békére kell kényszeríteni«. Ezek téves állítások, és nagyon negatív következményekkel járhatnak Kijev számára” – mondta Peszkov a Moszkva című műsorban.
Peszkov szerint a nemzetközi helyzet alakulása, az Oroszország határai körüli feszültségek eszkalálódása, a nukleáris hatalmak részvétele az ukrajnai konfliktusban Kijev oldalán, a NATO katonai infrastruktúrájának előretörése Oroszország határai felé – „szükségessé teszi a nukleáris doktrína módosítását”.
Kedves olvasóink!
Indul az Index hétfői élő hírfolyama az orosz–ukrán háború eseményeiről. Az előző nap legfontosabb történései a következők voltak:
Tartsanak velünk ezúttal is!