A litván hadsereg bekapcsolódott az ukrán fegyveresek kiképzési programjába az Interflex nemzetközi kiképzési művelet keretében az Egyesült Királyságban – közölte vasárnap a litván nemzetvédelmi minisztérium sajtószolgálata.
„A misszió során litván kiképzők közvetlenül ukrán katonákkal dolgoznak, alapkatonai tanfolyamot tartanak, amelynek fő célja, hogy a gyalogsági katonák alapvető készségeit elsajátítsák” – közölte a minisztérium.
Megjegyzik, hogy „a tanfolyamot elvégző katonák képesek lesznek kezelni az automata és páncéltörő fegyvereket, elsősegélyt nyújtani taktikai helyzetben, védekező- és támadóműveleteket végrehajtani különböző körülmények között, valamint elsajátítani más alapvető készségeket, amelyek a nehéz harci helyzetben való túléléshez szükségesek”.
Az ukrán katonák kiképzése az Interflex nemzetközi kiképzőmisszió részeként 2022 óta zajlik az Egyesült Királyság, Kanada, Új-Zéland, Észtország és Litvánia oktatóinak részvételével – írja az Interfax.
Az orosz védelmi minisztérium közlése szerint a légvédelmi erők újabb ukrán drónt semmisítettek meg a Belgorodi terület felett – írja a TASZSZ orosz állami hírügynökség.
Szeptember 29-én moszkvai idő szerint körülbelül 21:30-kor meghiúsult a kijevi rezsim kísérlete arra, hogy repülőgép típusú drónok alkalmazásával terrortámadást hajtson végre az Oroszország területén lévő objektumok ellen. Az ukrán pilóta nélküli légi járművet a Belgorodi terület felett a légvédelmi erők szolgálatban lévő légiereje megsemmisítette
– közölte a védelmi minisztérium.
Oroszországnak döntéseket kell hoznia és készen kell állnia azok végrehajtására, mivel az ukrajnai konfliktusba egyre jobban belekeveredik a Nyugat – írja a RIA Novosztyi orosz állami hírügynökség.
„Látjuk, hogy a nyugati államok bevonásának mértéke növekvő tendenciát mutat. Ukrajna teljesen utópisztikus módon spekulál arra, hogy Oroszországot »békére kell kényszeríteni«. Ezek téves állítások, és nagyon negatív következményekkel járhatnak Kijev számára” – mondta Peszkov a Moszkva című műsorban.
Peszkov szerint a nemzetközi helyzet alakulása, az Oroszország határai körüli feszültségek eszkalálódása, a nukleáris hatalmak részvétele az ukrajnai konfliktusban Kijev oldalán, a NATO katonai infrastruktúrájának előretörése Oroszország határai felé – „szükségessé teszi a nukleáris doktrína módosítását”.
Kedves olvasóink!
Indul az Index hétfői élő hírfolyama az orosz–ukrán háború eseményeiről. Az előző nap legfontosabb történései a következők voltak:
Tartsanak velünk ezúttal is!