A munkanélküli ukrajnai menekülteket munkavállalásra, máskülönben a hazájukba való visszatérésre kell bátorítani – jelentette ki Olaf Scholz német kancellár szerdán Berlinben.
„Túl sokan közülük már hosszú ideje itt vannak” – mondta a német kancellár a szövetségi parlament alsóházában (Bundestag) tartott beszédében.
Az MTI beszámolója szerint Olaf Scholz hangsúlyozta, hogy Németországnak gondoskodnia kell arról, hogy minél több ukrajnai és más menekült elkezdjen munkát keresni, miután megtanult németül és átesett az integrációs felkészítésen.
Scholz közölte, hogy két napja Kijevben tett látogatást, ahol „hosszasan” beszélt erről a témáról Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel.
megerősítette, hogy Zelenszkij egy hatóságot akar létrehozni, amely a Németországban és Lengyelországban élő ukránokat hivatott segíteni a munkakeresésben vagy a visszatérésben.
A kijevi törvényhozás keddi ülésén nevezte ki az újonnan létrejövő tárca, az ukránok egyesítéséért felelős minisztérium új vezetőjét. A tárca egyebek között a külföldre menekült ukránok hazatérését hivatott elősegíteni.
Az ENSZ adatai szerint csaknem hétmillió ukrán állampolgár hagyta el hazáját a háború 2022. februári kitörése óta. Több mint egymillióan közülük Németországban kerestek menedéket, közülük több mint 260 ezernek már van munkahelye.
Az orosz csapatok továbbra is erőteljes kibertámadásokat alkalmaznak az ukrán energiaszektor ellen, mielőtt fegyverrel támadták volna az energiarendszert – írja az Ekonomicsna Pravda.
Két nappal az energiaszektor tömeges bombázása előtt erőteljes kibertámadást indítanak az energiaszektor számos létesítménye ellen. Ezután tudjuk, hogy egy-két napon belül támadásra kerül sor
– mondta Roman Andarak energiaügyi miniszterhelyettes.
Hozzátette, hogy Oroszország aktívan alkalmazza a dezinformáció terjesztésének minden módszerét is, amelynek célja pánik keltése a lakosság körében, információs és pszichológiai manipulációval, valamint propagandával az energiaszektor állapotáról.
Köszöntjük olvasóinkat!
Indul az Index csütörtöki élő hírfolyama az orosz–ukrán háború eseményeiről. Az előző nap legfontosabb történései a következők voltak:
Tartsanak velünk ezúttal is!