Friedrich Merz, a Kereszténydemokrata Unió elnöke, az előrehozott német választások nagy esélyese eközben kijevi látogatásakor elítélte Németország Ukrajna-politikáját, és azt állította, hogy az arra kényszeríti Kijevet, hogy fél kezét hátratéve harcoljon Oroszország ellen – írja a Reuters.
A konzervatív politikus erőteljesen bírálta, hogy Olaf Scholz kancellár nem hajlandó követni az Egyesült Királyságot, Franciaországot és az Egyesült Államokat abban, hogy Kijevnek olyan nagyobb hatótávolságú fegyvereket küldjön, amelyek képesek mélyen orosz területen belül csapást mérni.
A jövő február 23-i németországi szavazáson Merz jobbközép pártszövetsége az egyértelmű favorit, a legtöbb felmérésben 10 százalékpont feletti előnnyel vezet a szociáldemokraták előtt.
Azt akarjuk, hogy a hadseregük képes legyen csapást mérni az oroszországi katonai bázisokra. Nem a polgári lakosságra, nem az infrastruktúrára, hanem azokra a katonai célpontokra, ahonnan az önök országát támadják
– mondta Merz Volodomir Zelenszkij ukrán elnöknek.
Recep Tayyip Erdogan elnök Gaziantepben fiatalokkal találkozott. A világban zajló fejleményekre rávilágítva a török elnök frappáns kijelentéseket tett – írja a Haberler török portál.
Jelenleg már csak két ember maradt a világ vezetői között. Én és Vlagyimir Putyin. Ezt nem azért mondom, mert itt vagyok, hanem csak a tényt közlöm
– fogalmazott Erdogan, aztán – önmagára utalva – hozzátette azt is:
Emögött a szegény ember mögött 22 éves mandátum van. Majdnem ugyanannyi idő, mint Putyin úrnak. A többiek már mind kiestek.
„A változások folyamatban vannak. Reméljük, hogy a párbeszéd keretében folytatódnak ezek a kapcsolatok” – fűzte még hozzá, vélhetően a közelmúltbeli eseményekre utalva. Közben utalt arra is, hogy „Németországban például akkor ért véget a politika”, amikor Angela Merkel kancellár távozott a hivatalból.
Köszöntjük olvasóinkat!
Indul az Index hétfői élő hírfolyama az orosz–ukrán háború eseményeiről. Az előző nap legfontosabb történései a következők voltak:
Tartsanak velünk ezúttal is!