További Külföld cikkek
- Gyermekbántalmazási botrány miatt távozik az anglikán egyház vallási vezetője
- A brit kormányfő szerint Elon Musk hazugságokat és álinformációkat terjeszt
- Erős földrengés rázta meg Tibet szent városát, többtucatnyian meghaltak
- Videón, ahogy szörnyű bosszút állnak a feldühödött bringások az őket veszélyeztető autóson
- A Financial Times szerint Európa veszélyben van, Oroszország már most hibrid háborút folytat
|
Megbuktatni nem akarják
Mindez azonban nem kezdte ki teljes egészében Blair népszerűségét. A megkérdezettek 52 százaléka kitart Blair mellett, csak 41 százalék követelte a kormányfő távozását. A fegyverdosszié körüli botrány nem veszélyezteti a Munkáspárt vezető pozicíóját sem, a párt jelenleg 38 százalékon áll.
Nyerésre áll a Munkáspárt
Az iraki háború igazi nagy nyertese a markánsan baloldali álláspontot képviselő Liberális Demokrata Párt, mely statisztikailag azonos szavazót tud megszólítani a Konzervatív Párttal. A jobboldali párt 29, a LibDem 27 százalékon áll. Mindez azonban a győztes mindent visz elvén alapuló brit választási rendszerben a Munkáspárt sikerét vetíti előre a választásokon.
Hogy Blair személye nem befolyásolja a Munkáspárt népszerűségét, arra bizonyíték, hogy az Independent adatai szerint statisztikailag jelentéktelen eltérés lenne a párt támogatottságában, ha nem Blair, hanem legnagyobb pártbeli riválisa vezetné a pártot. Amennyiben a Munkáspárt évi rendes kongresszusát heves Blair elleni kirohanással indító Gordon Brown lenne a kormányfő, a britek 39 százaléka támogatná a Munkáspártot.