További Külföld cikkek
- Nagy Csaba: A háború árnyékában a gyerekek mosolya ad reményt
- Két ember eltűnt, miután egy orosz teherhajó elsüllyedt a Földközi-tengeren
- Vlagyimir Putyin afrikai hatalma kezd összeomlani
- Elon Musk szerint csak az AfD mentheti meg Németországot
- Az Aszad utáni Közel-Keleten Irán a legnagyobb vesztes, a legnagyobb nyertes pedig Törökország
Új, titkos bizonyítékok
"A kormányzat olyan titkos információk birtokába jutott, amelyek azt bizonyítják, hogy Husszein rezsimje hamarosan nukleáris fegyverek birtokába juthat" - nyilatkozta kedden Donald Rumsfeld védelmi miniszter. Véleménye szerint az már köztudott, hogy Irak szeretne atomfegyvereket fejleszteni, és az is, hogy ehhez beszerezte a szükséges technológiát, és kész beszerezni a szükséges alapanyagokat is. "Tudunk másról is, ezt azonban csak akkor hozzuk nyilvánosságra, ha az elnök elérkezetnek látja az időt a közlésre" - nyilatkozta Rumsfeld az AP-nek.
Hamarosan dönthetnek
Bush, külügyminisztere szerint is nemsokára meghozza döntését, ha nem is a Husszein elleni konkrét katonai akcióról, akkor az irakiak fegyverkezéséről szóló részletesebb információk nyilvánosságra hozataláról. Colin Powell korábban, szemben az erősen háborúpárti Cheney alelnökkel és Rumsfeld védelmi miniszterrel a fegyverellenőrök visszatérését nevezte meg célként.
Ugyancsak az irakiak tömegpusztítófegyver-programjáról tervez jelentést adni a brit kormány is, nyilatkozta Tony Blair brit miniszterelnök. Tavaly októberben három nappal az afganisztáni bombázások megkezdése előtt Blair hasonló beszámolót tartott az al-Kaida tevékenységéről, írja az AP.
A kormányzat nem elég meggyőző
Bush szóvivője szerint Irak csak mellékes témája a tanácskozásnak, Bush valójában a terror elleni afganisztáni háborúról kíván beszámolni. A törvényhozás augusztusi vakációt követő első munkanapján Tom Daschle, a szenátusi demokraták vezetője is csatlakozott az Irak elleni esetleges katonai akciót bírálók táborához. Véleménye szerint a kormányzatnak meggyőző bizonyítékokkal kellene szolgálnia ahhoz, hogy támogathassák Bush háborúpárti hozzáállását. John McCain republikánus szenátor szerint sem tett meg mindent a kormány azért, hogy bizonyítékkal szolgáljon Irak ellen.
|