Legitim célpontok
Szóvivője, Ari Fleischer ennél is tovább ment, véleménye szerint a diktatúra felső vezetői legitim célpontjai egy katonai akciónak. "Ha háborúra kerülne sor, az iraki vezetés és a tábornokok, akik amerikai katonák megölésére törekednek nem érezhetik magukat biztonságban" - mondta el a Fehér Ház szóvivője az AP-nek, hozzátéve, hogy "természetesen" Szaddám Huszein is a célpontok között szerepel.
Az idegen országok vezetőinek meggyilkolását ugyan Gerald Ford elnök 1976-ban megtiltotta, mivel számos kritika érte a CIA-t amiért több, a 60-70-es években lezajlott puccsban is szerepet vállalt. A tiltást Bush visszavonhatja, a Fehér Ház azonban nem kívánt válaszolni arra, hogy tervezi-e ezt az elnök - írja az AP.
Több százezres megszálló hadsereg
Az amerikai hadsereg mindeközben a háborús készülődés több részletéről is beszámolt az amerikai kongresszusnak. Mivel Irak "elég jelentős földrajzi egység" megszállásához akár több százezres katonai erő szükséges - mondta el a szenátus fegyveres erők bizottságában Eric Shinseki tábornok. Shinseki nem tudott pontos számadatot mondani, a több százezres adatot Carl Levin, a bizottság demokrata tagjainak vezetője "kijózanítónak" nevezte a tábornok beszámolóját.
Felszabatítás helyett megszállás
A demokraták kritizálták a kormányzat azon tervét is, hogy Irak irányítását a megszállás után egy eddig meg nem nevezett amerikai államigazgatási szakemberre bíznák. Joe Liberman, a demokraták egyik elnökjelöltje szerint egy amerikai kormányzó kinevezése miatt az Egyesült Államok "nem felszabadítónak, hanem megszállónak" tűnhet.