További Külföld cikkek
- Amerikai kém rejtőzött az ukránok között, több mint két és fél évig segítette az oroszokat a háborúban
- Már a mélygarázsokat vizsgálják át a mentőcsapatok, miközben Barcelonát is árvíz sújtotta
- Az ország, ahol a volt miniszterelnök házi őrizetből politizál, a korábbi elnököt pedig két hete tartóztatták le
- Feljelentették a szerb elnököt az újvidéki tragédia után, egy miniszter pedig már le is mondott
- A magyarok többsége Donald Trumpra tippel, hogy ő nyeri az amerikai elnökválasztást
Bush Madonna igazi ellensége
Madonna szerint nem a terrorizmus, vagy Irak, vagy a Gonosz Tengelye az, ami Amerikát fenyegeti. Az igazi veszély a "vezető, a becsület és a tudatosság hiánya". Bush - Madonna szerint - "túl kicsinyes és rövidlátó, hihetetlen esélyeket szalasztott el a világbéke megteremtésére".
Madonna a demokraták még csak nem is legesélyesebb, bár Clinton egykori tanácsadói segítségét - és talán a volt elnök támogatását - is élvező jelöltjében találta meg az ideális elnököt. Az énekesnő szerint Clark biztosíthatja "hogy az ország beteljesítse a hozzá fűzött reményeket". Clark, a "nemzeti hős, a kicicomázott katona" Madonna szerint nem csak okos, de "jó ember" is. Maga a "megtestesült Amerikai Álom".
Feljövőben a tábornok
Madonna csatlakozása a kampányhoz a lehető legjobb pillanatban jött a NATO egykori európai főparancsnokának. Clark neves politikai támogatói és profi kampánystábja ellenére meglehetősen gyengén kezdte kampányát. Ismertsége alig érte el a három-öt százalékot, a demokrata kampányfinanszírozási rekordot direkt-megkereséses kampányával pár hónap alatt megdöntő - még az állami kampányfinanszírozásról is lemondó - Howard Dean egy hónapja még 21 százalékkal előzte meg népszerűségben a nemzeti felmérésekben.
Hasonlóan nagy előnye volt a vermonti kormányzónak az egyik legfontosabb előfelmérőnek tartott New Hampshireben is. A CNN/USA Today szerdán közölt felmérése szerint azonban a különbség januárra négy százalékra, a statisztikai hibahatáron belülire csökkent. Ennek okát az elemzők leginkább Dean erős háborúellenes retorikájában látják.
Bush sikerét hozhatja a demokrata belharc
Bár korábban pont ez tűnt Dean erősségének, Bush jól felépített korai kampánya úgy látszik sikerrel szorította ki a még mindig legesélyesebb demokrata jelöltet a politikai balszélre. Deant gyengíti, hogy kilenc demokrata riválisa pillanatnyilag sokkal inkább őt, semmint a regnáló elnököt bírálja. A demokraták belharca egyébként akár Bush sikeréhez is vezethet.
Bár az elnök az év utolsó hónapjaiban meggyengült - egy meg nem nevezett demokrata jelölttel szemben továbbra is vesztésre áll -, az ismert demokrata kihívók mindegyikével szemben győzelmet aratna.
Cikkek, esélyek, portrék, eredmények, térképek – minden egy helyen!
Ne maradjon le semmiről, kövesse az Indexen az amerikai elnökválasztás legfontosabb pillanatait és böngéssze a Fehér Ház blog tartalmait!
November 1-től folyamatosan frissülő hírfolyamunkban számolunk be minden fejleményről, a voksolás éjszakáját kiemelt figyelemmel kísérjük. A választás másnapján reggel hét órától élő videós műsorral jelentkezünk, interaktív térképeink segítségével pedig minden információt megtalál!