Keményen üzent a Fidesznek a Néppárt új elnöke
További Eurologus cikkek
- Majdnem 20 százalékkal csökkent a GDP Spanyolországban, Olaszországban és Franciaországban
- 30 ezer betegnek juttat koronavírus-gyógyszert az EU
- Az EP jelenlegi formájában megvétózza a tagállamok alkuját, az egyik ok a jogállamiság
- EU-s költségvetésről, jogállamiságról vitatkoztak az EP-ben: elégedetlenek a képviselők
- Az EP nem ért egyet a költségvetési alku jogállamisági részével és a forráscsökkentésekkel
Legfrissebb híreink
- Elraboltak egy csecsemőt egy bécsi kórház szülészeti osztályáról
- Pattanásig feszült a hangulat a Külügyi Tanács brüsszeli ülése előtt
- Szijjártó Péter szerint szégyenletes, abszurd és elfogadhatatlan ez a döntés
- Oroszország azzal támadja az Egyesült Királyságot, hogy Ukrajna oldalán belépett a háborúba
- Vlagyimir Putyin belebukhat, ha meghozza ezt a súlyos döntést
- Megint kitört a hírhedt vulkán, lávafolyam indult a tűzhányóból
- Rosszul lett egy utas a repülőn, Ursula von der Leyen sietett a segítségére
- Elfogatóparancsot adtak ki Benjamin Netanjahu ellen
- Egy szakértő nem zárja ki, hogy Donald Trump nukleáris fegyvert adna Ukrajnának
- Meghalt John Prescott
Az Európai Néppárt zágrábi tisztújító kongresszusának egyetlen elnökjelöltjeként – még a választás előtt – megtartott beszédében Donald Tusk azt mondta, időnként a szemére vetik, hogy túlzottan őszinte. Majd a következő mondatokban határozott fellépést ígért azokkal szemben, akik
nem tisztelik a jogállamiságot, akik populista szólamokat hangoztatnak, és akik a migrációs válság idején kerítést építenek és migránsellenes propagandát gyártanak.
Tusk azt mondta, hogy az emberek biztonságra vágynak, azokban bíznak meg, akik ezt meg tudják adni. Felhívta azonban a figyelmet arra, hogy a szabadság és a biztonság nem egymást kizáró fogalmak. Politikai populistáknak, manipulátoroknak és autokratáknak nevezte azokat, akik szerint a határok és a területünk védelme nem egyeztethető össze a liberális demokráciával és a jogállami eszközökkel folytatott hatékony kormányzással.
Sem a Fideszt, sem Orbán Viktor, vagy más politikus nevét nem említve úgy vélte, hogy ez a viták lényege az Európai Néppárton belül, de szeretné, ha ennek a vitának egy nyilvánvaló következtetéssel minél előbb véget tudnának vetni.
Nem fogunk feláldozni olyan értékeket a biztonság és a rend oltárán, mint a polgári szabadságjogok, a jogállamiság, a tisztesség a közéletben, mert egyszerűen nincs szükség erre. Mert ezek a fogalmak nem zárják ki egymást. Aki ezt nem tudja elfogadni, az a mi családunkon kívül van
– fogalmazott egyértelműen Donald Tusk.
A Néppárt elnöke nem sokkal később visszatért a migrációs hullámra, és a Törökországgal kötött egyezményt méltatta, valamint ennek kapcsán Angela Merkel erőfeszítéseit. Majd azt mondta, hogy volt más is, aki keményen dolgozott ezekben az időkben, aki viszont a saját narratíváját akarta megjeleníteni, ennek érdekében kerítést épített és óriásplakátokat telepített migrációellenes propagandával. Nevet itt sem említett Donald Tusk. „Kész vagyok harcolni. Remélem, önök is!” – zárta beszédét.
A lengyel politikust végül 491 igen, 37 nem és 12 érvénytelen szavazat mellett választották meg a párt elnöki posztjára, írja az MTI. Tusk Joseph Daul francia politikus helyét vette át, aki 2013 óta töltötte be az EPP elnöki tisztségét. Hogy mégis mire számíthat a Fidesz az új elnöktől, arról ebben a cikkben írtunk.
Szóljon hozzá az EUrologus Facebook-oldalán !
Rovataink a Facebookon