Az ecuadori hatóságok szerint a személyzet mellett a hajó tulajdonosát is felelősségre vonják, és ha bűnösnek találják őket, akár öt éves börtönbüntetést is kaphatnak. A kormány azzal is vádolja a Jessica tulajdonosait, hogy azok nem engedték a helyi halászoknak, hogy a baleset után kiszivattyúzzák az üzemanyag egy részét a hajóból. A tulajdonosok arra hivatkoztak, hogy az olaj visszavásárlási árának megállapításáig akarták a halászokat a roncstól távol tartani.
Tarquinio Arevalo, a Jessica kapitánya a BBC-nek nyilatkozva elismerte bűnösségét. Mint mondta ,,elnézett néhány tájékozódási pontot", de már kilenc napja nem alszik a baleset óta és tudja, hogy mindenki őt vádolja.
Nyolcszázezer liter olaj ömlött a vízbe
A Jessica körüli mentési munkák eközben folytatódnak. A legfrissebb jelentések szerint a hajón több mint egymillió liter üzemanyag volt, és ennek már körülbelül a nyolcvan százaléka az óceánba ömlött. A szakértők szerint a heves szél szétterítette az olajfoltot, így kicsit csökkent a szennyezés koncentrációja, így a szigeteket érintő környezetszennyezés is enyhébb lehet. A szennyeződés annak ellenére elérte a partokat, hogy már az első napokban körülvették, és különböző anyagokkal megpróbálták a semlegesíteni. Az illetékesek szerint három szigetet ért el a folt, és legalább ötven állatot érint a szennyezés.
Az embereket is fenyegeti a szennyeződés
A környezetvédők egyik legfőbb gondja, hogy a hajó körül minden gerinctelen élőlény elpusztult, és ez helyreállíthatatlan károkat okozott a táplálékláncban. A ritka állatok mellett már a négyezer szigetlakó is veszélyben van, mivel a baleset óta nem tudnak a part közeli vizekben halászni.
- Bicske, Csákvári út 14.
- Alapterület m2 Szobák db Vételár
- Budapest, IX. kerület Pápay István utca 5.
- Alapterület 72 m2 Szobák 1+2 db Vételár 76,92 M Ft
Rovataink a Facebookon