VÉGE G csoport
90+10'
Új-Zéland 1
Egyiptom 3
ÉLŐ MÉRKÖZÉS J csoport
4'
Argentína 0
Ausztria 0
június 22. 23:00 I csoport
'
Franciaország
Irak
június 23. 02:00 I csoport
'
Norvégia
Szenegál
Csapat
M
Gy
D
V
Lg
Kg
P
2
2
0
0
3
0
6
2
1
0
1
2
2
3
2
0
1
1
2
3
1
2
0
1
1
1
3
1

Tisztázta magát a pedofíliával vádolt sydney-i érsek

BBC
2002.10.14. 09:54
Tisztázta magát a pedofíliával vádolt ausztrál katolikus érsek, dr. George Pell. A férfit azzal gyanúsították, hogy több, mint 40 évvel ezelőtt szexuálisan zaklatott egy 12 éves fiút egy táborozás során. A nyomozás azonban megállapította, hogy az érsek nem molesztálta a fiút 1961-ben. A vizsgálatot végző bíró szerint komoly kétségek merültek fel a panasztévő szavahihetőségét illetően. Emellett az eltelt idő hosszúsága miatt sem lehetett az érsek bűnösségét alátámasztó bizonyítékokat találni. Pell végig tagadta a vádat, és a vizsgálat időtartamára szüneteltette egyházi tevékenységét.

A 2001-ben Sydney érsekévé kinevezett Pell eddigi tevékenysége sok vitát váltott ki: egy családnak több ezer dollárt ajánlott fel, hogy ne tegyenek feljelentést egy pap ellen, aki állítólag két kislányt molesztált. Valamivel később nyilvánosan kijelentette, hogy a homoszexualitás károsabb az egészségre, mint a dohányzás. Idén állítólag azt mondta, hogy az abortusz súlyosabb bűncselekmény, mint a gyermekek zaklatása. Később azt állította: szavait környezetükből kiemelve idézték.