A hősi halált halt tengerészeket - hozzátartozóik kívánságának megfelelően - nem központi temetőben, hanem lakóhelyeiken helyezik örök nyugalomra.
A holttestek kiemelésével párhuzamosan vasárnap megkezdik a Kurszk Gránit típusú szárnyas rakétáinak kiemelését is. Ez a - nem veszélytelen - művelet előreláthatóan néhány napot vesz igénybe. Az elkövetkező napok feladata lesz a tengeralattjáró atomreaktorának átvizsgálása is, amely az egyik legfontosabb feladat a hajóroncs biztonságossá tétele során.
Mind a holttestek, mind a rakéták kiemelését, mind pedig az ezekkel párhuzamosan folyó, a Kurszk katasztrófának okait megállapító vizsgálatot hátráltatja a hajótestben rekedt víz és a felszabaduló mérges gázok, amelyek miatt a különleges mentőalakulatoknak speciális védőmaszkot és légző-berendezést kell viselniük.
Az orosz főügyészség egy 7 perces filmet készített a Kurszk belsejéről, amelyben Vlagyimir Usztyinov legfőbb ügyész rekonstruálja a Kurszk pusztulását a látottak alapján.
A tavaly augusztusban történt tragédiában 118 tengerész vesztette életét. A szerencsétlenség okát egyelőre csak találgatni lehet, de az ügyészség azt már gyakorlatilag kizárta az egyik lehetséges magyarázatot, hogy a Kurszk elsüllyedését az ugyancsak orosz Nagy Péter hadihajóról kilőtt, eltévedt torpedó okozta volna.
Cikkek, esélyek, portrék, eredmények, térképek – minden egy helyen!
Ne maradjon le semmiről, kövesse az Indexen az amerikai elnökválasztás legfontosabb pillanatait és böngéssze a Fehér Ház blog tartalmait!
November 1-től folyamatosan frissülő hírfolyamunkban számolunk be minden fejleményről, a voksolás éjszakáját kiemelt figyelemmel kísérjük. A választás másnapján reggel hét órától élő videós műsorral jelentkezünk, interaktív térképeink segítségével pedig minden információt megtalál!