A jármű, ami ott se volt
Erre utal, hogy Jack Straw hétfői bejelentése szerint katonai szakértők szerint kizárt, hogy a képeken látható katonai jármű valaha is Irakban lett volna. A szakértői jelentés komoly nyomást gyakorolhat a képek közlését vehemensen védelmező, Blair háborús politikáját a kezdetektől erőteljesen kritizáló Mirror-főnök Piers Morganre.
A kormányzat egészen eddig óvatosan fogalmazta csak meg kritikáját a képek hitelességéről, mivel a katonai szakértők elsőre nem voltak biztosak benne, hogy elfogadhatóan cáfolni tudják a képek hitelét. Azonban most, hogy az iraki visszaéléseket vizsgáló nyomozók bizonyosan megállapították a csalást, felerősödhetnek a Morgan lemondását követelő hangok.
Mondjon le
"Ha a képek valódiak, közlésük teljesen érthető. A hamis képek akár politikai, akár üzleti okokból történt lehozatala azonban elfogadhatatlan" - jelentette ki Alister Campbell, Blair az iraki háborút indokoló fegyverdosszié -botránya miatt lemondott volt kommunikációs tanácsadója.
Trinity Mirror, a bulvárlap kiadója ennek ellenére kiállt főszerkesztője mellett. A fotók hitelességét azonban már a bulvárlap sem állítja teljes magabiztossággal. Legutóbb a brit katonák által elkövetett kínzások "pontos illusztrációjaként" jellemezték a felvételeket. A Mirror arra próbálja terelni az érdeklődést, hogy vajon a cikkükben közölt kínzások megtörténtek-e - írja a Guardian.
Ellentámadás
A lap ma címlapján két katona vallomását hozta, akik a verések szemtanúi voltak. Vezércikkükben azzal vádolták Geoff Hoon védelmi minisztert, hogy a hitelesség kérdésével az ügyet próbálja elsimítani. Egyre inkább úgy látszik azonban, hogy a kormány hamarosan tényekkel cáfolhatja a képek hitelességét - írja a Guardian.