További Külföld cikkek
- Túrázni indult az olasz Alpokba két férfi, egyiküknek már csak a holttestét találták meg
- Több száz magyar fiatalnak ad ingyenes európai vonatbérletet az EU
- Ez a hölgy most a világ legidősebb embere
- Franciaország betilthatja az X-et, ha Elon Musk továbbra is beavatkozik a politikába
- Az ukrán külügy kemény üzenetet küldött Magyarországnak, Kijev szívesen átvenné a helyét a EU-ban és a NATO-ban
Amerika megbeszélné
Az amerikaiak kedden jelentették be addigi határozottan elutasító álláspontjuk megváltozását, miután egyeztettek Dél-Koreával és Japánnal. Az amerikaiak ugyan készek tárgyalásos úton Észak-Koreával a konfliktust, azonban a kommunista ország atomprogramját nem tekintik alku tárgyának - írja a Reuters. Az Egyesült Államok korábban tárgyalni sem lett volna hajlandó addig, amíg az északiak fel nem függesztik újraindított nukleáris fegyverprogramjukat.
Nukleáris holokauszt
|
"Az Egyesült Államok kész tárgyalásokat kezdeni Észak-Koreával arról, miképpen teljesítheti az ország a nemzetközi kötelezettségeit" - jelentették be az amerikai tárgyalófelek dél-koreai és japán partnereikkel folytatott tárgyalásuk után kedden. George Bush Észak-Koreát Irán és Irak társaságában a "gonosz tengelyének" tagjaként bélyegezte meg, és atomfegyvergyártó-programjának újraindításával gyanúsítja.
Nem készülnek háborúra
Észak-Korea maga is beismerte, hogy képes atomfegyverek előállítására, decemberben pedig újraindította hivatalosan polgári célú, valójában kizárólag plutónium előállítására alkalmas öt megawattos jongbjoni erőművét. Bár az amerikaiak, Donald Rumsfeld védelmi miniszter nyilatkozata szerint akár két fronton is képesek egyszerre háborút viselni, nem készülnek katonai büntetőakcióra a kommunista állam ellen.
Dél-Koreát Irak aggasztja
A harcias phenjani retorikához szokott dél-koreaiakat nem igazán aggasztja az atomválság. "Sokkal komolyabb kockázatot jelent az iraki háború, hiszen az olajárak az égbe fognak szökni" - nyilatkozta a Reutersnek Csung Du Szun, egy szöuli befektetőcég vezetője. Véleménye szerint az atomválság, "bármilyen irányba is fejlődjön tovább", nem fog háborúba torkolni.