További Külföld cikkek
- Georgia 2028-ig felfüggeszti a csatlakozási tárgyalások megkezdését az EU-val
- Németországban őrizetbe vettek egy fiatalkorú férfit, aki terrortámadásra készülhetett
- Vlagyimir Putyin fél megnyomni a piros gombot
- Többezres tüntetések követték a romániai választások eredményét
- A francia kormány teljesíti Marine Le Pen egyik fő követelését
A gyanúról beszámolt legújabb számában a Der Spiegel és a Focus hírmagazin, valamint hétfői számaiban a Süddeutsche Zeitung és a Berliner Zeitung is, ám a kiadó még aznap bizalmat szavazott Rungénak.
Az NDK titkosszolgálatával ápolt, évtizedekkel ezelőtti időkre visszanyúló kapcsolatokkal foglalkozó sajtójelentések és akták nem relevánsak a Condé Nasttal való együttműködésre nézve, közölte Jonathan Newhouse, a kiadói csoport elnöke.
Testvéréről is
Runge a nyolcvanas évek végén az ADN keletnémet hírügynökséget is tudósította Budapestről, s mint német lapok írják, Olden fedőnéven a magyar fővárosból írt az MfS-nek magyar és keletnémet ellenzékiekről, újságírókról, magyar kommunistákról, akik "gyors léptekkel haladnak a nyugati elképzelésű polgári berendezkedés irányába". Állítólag vállalta, hogy Nyugatra áttelepült testvéréről is szolgál információkkal.
A lapbeszámolók szerint a Rungéval kapcsolatos feltételezések szálai az MfS megmaradt iratait rendszerező, feldolgozó, kezelő intézményhez vezetnek. Jelenleg az intézmény élén Marianne Birthler áll, korábban Joachim Gauck vezette.
Többet alakított rajta
A Birthler-hatóság a Rungéval kapcsolatos aktákra állítólag azt követően bukkant rá, hogy a közelmúltban az Egyesült Államokból visszakerültek Németországba olyan anyagok, amelyek a keletnémet rendszerváltás idején tűntek el Berlinből. A Süddeutsche Zeitung szerint a Condé Nast munkatársai figyelemre méltónak tartják, hogy a két vezető német hírmagazin egy időben kezdett el cikkezni Rungéról, s feltételezik: a hetilapokat konkurens látta el információval.
A Condé Nast adja ki a Vogue és a Glamour luxuslapot, Rungét az egyik legrátermettebb német médiamenedzsernek tartják. A Condé Nast International alelnökeként az oroszországi, a dél-afrikai, a brazíliai és a görögországi kiadói-üzleti tevékenységért is felel. Februárban - írta a Der Spiegel - a Handelsblatt gazdaság-pénzügyi napilap portrét közölt Rungéról, s a 43 éves menedzser úgy nyilatkozott, hogy "az elmúlt 13 év többet alakított rajtam, mint minden egyéb azt megelőzően".