új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Az FBI szombaton figyelmeztetést adott ki két, az interneten keringő hamis videó miatt, amelyek a választási biztonsággal kapcsolatosak – szúrta ki az ABC.

    Az egyik videó hamisan azt állítja, hogy az FBI három egymással kapcsolatban álló csoportot fogott el, akik választási csalást követtek el, a másik pedig Kamala Harris férjéhez, Doug Emhoffhoz kapcsolódott az ügynökség szerint.

    Ezek a videók nem hitelesek, nem az FBI-tól származnak, és az általuk ábrázolt tartalom hamis

    – áll az FBI X-en közzétett közleményében.

    A szövetségi ügynökség hozzátette, szorosan együttműködik az állami és helyi bűnüldöző szervekkel, hogy a választással kapcsolatos visszaéléseket és álhíreket elhárítsák és biztosítsák, hogy mindenki élhessen szavazati jogával.

  • Nemcsak ma, hanem a választásokig minden nap tart kampánygyűlést Donald Trump Észak-Karolinában – tudta meg az AP.

    Ráadásul október óta ezekkel együtt összesen már a kilencedik gyűlését fogja tartani az államban, miközben ezidőalatt alelnökjelöltje, J.D. Vance is hatszor az államban járt – legutóbb épp ezen a héten, pénteken.

    A demokraták szerint ez arra utalhat, hogy Trump mégsem annyira biztos a győzelmében Észak-Karolinában, ugyanakkor Trump csapata szerint erről szó sincs, továbbra is magabiztosak, hogy az államot ők fogják nyerni.

    Az államot egyébként Trump 2016-ban és 2020-ban is megnyerte, valamint a szombaton végetérő korai szavazáson már a választók több mint fele részt vett.

  • Donald Trump republikánus elnökjelölt Észak-Karolinában kezdte mai kampányát, ahol egy előre megírt beszédben leginkább a tegnap közölt gazdasági adatokról beszélt.

    A republikánus elnökjelölt szerint a számok siralmasak, és emiatt Amerika nem bírna ki még további négy évet demokrata vezetéssel.

    A hurrikánt próbálják hibáztatni a munkahelyek visszaesésének a számáért – de ez nem a Helene hurrikán volt, hanem a Kamala hurrikán

    – fogalmazott Trump, aki szerint emiatt Harris alkalmatlan az ország vezetésére.

    Mint tegnap beszámoltunk róla, a várt 99 ezer helyett októberben mindössze 12 ezer új munkahelyet töltöttek be az Egyesült Államokban, amiért több szakértő szerint az októberi hurrikánok lehetnek felelősek, mivel a többi mutatóban javult a gazdaság helyzete: a 4,1 százalékos munkanélküliségi ráta még mindig alacsony, miközben a fizetések emelkedése is meghaladta az inflációt.

  • Pénteken ért véget a korai választás Georgiában, amivel több mint négymillió szavazó élt – szám szerint 4 004 588-an adták le már az idei elnökválasztáson a szavazatukat az egyik fontos csatatérállamban, a regisztrált szavazók 55,3 százaléka.

    Idén így többen éltek a korai szavazás lehetőségével, mint négy évvel ezelőtt a koronavírus-járvány alatt.

    Akkor 2,6 millióan adták le a szavazataikat korábban.

    Azonban nem Georgia az egyetlen, ahol már többen szavaztak korán, mint négy évvel ezelőtt: Észak-Karolinában már 3,7 millióan szavaztak péntek kora reggel és erre egészen szombat délutánig van lehetőségük, ha nem a választás napján, november 5-én, kedden szeretnének szavazni.

    Ez részben annak köszönhető, hogy 2020-ban Trump arra kérte választóit, hogy a választás napján szavazzanak, mert szerinte a levél- és a korai szavazás intézménye nem biztonságos, idén azonban a republikánus elnökjelölt szeretne minden választási formát kihasználni.

  • Két, teljesen ellentétes üzenetű reklámot indított az elnökválasztás utolsó hétvégéjén Kamala Harris demokrata elnökjelölt.

    Míg a legnagyobb arab–amerikai populációval rendelkező Michiganben sugárzott reklámban a mihamarabbi tűzszünetet sürgeti a Közel-Keleten, addig a nagyszámú zsidó közösséggel rendelkező Pennsylvaniában Izraelt támogatja – szúrta ki a CNN.

    Michiganben a szavazók azt láthatják a reklámban, hogy Harris szerint ami az elmúlt kilenc hónapban a Gázai övezetben történt, az szívszorító és a „közös emberségünk arra ösztönöz minket, hogy cselekedjünk”.

    Azonban ha valaki Pennsylvaniában él, számára Harris már arról beszél a reklámban, hogy Izraelnek joga van megvédenie magát és hogy Harris sosem fog hezitálni, hogy megvédje az amerikai érdekeket és szövetségeseit Iránnal és Irán által támogatott terroristákkal szemben.

    Mindkét reklámot a közösségi oldalakon, elsősorban Facebookon terjesztik a demokraták.

  • Eva Longoria színésznő már a demokrata jelölőgyűlésen is feltűnt, de a mostani kampányhajrában is kiveszi a részét, ugyanis szombaton Tim Walz-cal közösen fog részt venni egy rendezvényen Las Vegasban – számol be róla a USA Today.

    Pár napja ugyancsak Las Vegasban Jennifer Lopez konferálta fel egy kampánygyűlésen Kamala Harrist.

    A demokrata páros abban reménykedik, hogy a két híresség segíthet nekik Nevada latino lakosságát maguk mellé állítani.

  • Új kutatással jelentkezett a YouGov közvélemény-kutató cég, amiben azt vizsgálták, mit gondolnak a választók, kiknek az érdekeit képviseli leginkább a két elnökjelölt, a republikánus Donald Trump és a demokrata Kamala Harris.

    Trump kapcsán a válaszadók 63 százaléka szerint a gazdagok érdekei és problémái érdeklik, 51 százaléka a fehér amerikaiakat, 45 százalékuk szerint pedig a férfiakat képviselné.

    Trumppal kapcsolatosan a cég legutóbbi kutatása óta többen gondolják azt, hogy a foglalkozik a fiatalok problémáival – augusztusban a válaszadók 23 százaléka gondolta így, most már a 28 százalékuk.

    Harris kapcsán a válaszadók 48 százaléka gondolja, hogy a nők érdekei és problémái foglalkoztatják, 40 százalékuk szerint ez az afroamerikaiak, 35 százalékuk szerint pedig a fiatalok kapcsán mondható el.

    Augusztus óta kevesebben gondolják, hogy Harrist érdeklik a feketék problémái, ahogy a gazdagok is – előbbi augusztusban 46 százalékponton állt, utóbbi pedig 33 százalékpontról 25 százalékpontra csökkent novemberre.

    Egyébként rendkívül más eredményeket kapunk, ha az adott párt szimpatizánsait kérdezik: a republikánus szavazók szerint ugyanis Trumpot jobban érdekli a középosztály, mint a gazdagok, míg a demokraták szerint nem.

  • Kamala Harris alelnökjelöltje, Tim Walz pénteken Michiganben kampányolt, ahol többek között arról beszélt, hogy Joe Biden és Kamala Harris milyen állapotban vették át a gazdaságot Donald Trumptól és Mike Pencetől 2021-ben.

    E kapcsán arról beszélt, hogy négy évvel ezelőtt sokkal rosszabb helyzetben volt a gazdaság, majd ugyan nem említi, de a koronavírus-járványra utalva arról beszélt, hogy „egy éhezők viadalába kényszerítettek, ahol a szomszédainkkal kellett megküzdeni a vécépapírért”.

    Walz ezután arra tért rá, hogy ha valaki milliárdos, akkor neki nem valóban nem lehetett annyira rossz Trump elnöksége alatt, példaként pedig Elon Muskot említi.

    Azonban Elon Muskra „az a meleg srácként” hivatkozik.

    Walz ezután nevet egyet és azzal folytatja, hogy Michiganben ismerik ezt a szót – a gay ugyanis régies használatban boldogot is jelentett.

    A New York Postnak Walz kampánystábja arról beszélt, hogy az alelnökjelölt nem „that gay guy”-t akart mondani, hanem „that guy got”-ot, azaz „az a meleg srác” helyett „amit az a srác kapott”, viszont összeakadt a nyelve, mert a közönségből egy megjegyzés miatt nevetett és nem nevezte melegnek a milliárdost.

    Ennek ellenére Musk közösségi oldalán a videót megosztva mindössze annyit reagált, őt őszintén nem zavarja, ha melegnek hívják.

  • A szélsőbaloldali demokrata, palesztin–amerikai származású Rashida Tlaib pénteken Detroitban vett részt egy kampányrendezvényen, ahol nem volt hajlandó nyilvánosan is támogatásáról biztosítani Kamala Harrist – írja a Fox News.

    Tlaib ahelyett, hogy bejelentette volna Harris támogatását, általánosan csak arra kért mindenkit, éljenek a szavazójogukkal, és használják ki annak erejét.

    Döntését nem indokolta, viszont valószínűleg amiatt járhatott el így Tlaib, mert a demokraták szélsőbaloldali/progresszív szárnya már régóta kritizálja a Biden-adminisztrációt, amiért szerintük nem tett eleget az Izrael és a Hamász terrorszervezet közötti harcok megállításáért, ami során már több mint negyvenezer palesztin vesztette életét.

    Ez Harrisnek azért is lehet érvágás, mert Michiganben igen sok arab–amerikai él, akik a Biden-adminisztráció Izrael-politikája miatt vagy nem mennek el szavazni, vagy pedig a Közel-Keleten mihamarabbi békét ígérő Donald Trumpra adják le a voksukat.

    A rendezvényen egyébként a másik híres progresszív demokrata, Alexandria Ocasio Cortez is részt vett, aki arra kérte a hallgatóságot, szavazzanak Harrisre.

  • A hat elektori szavazattal rendelkező Nevadában pénteken ért véget a korai választás, amin az állam által közölt statisztikák szerint a republikánusként regisztrált szavazók vettek részt többen.

    Az eddig személyesen leadott, valamint levélben visszaküldött szavazatok szerint az összes szavazó

    • 38,4 százaléka republikánusként regisztrált szavazó;
    • 33,6 százaléka demokrataként regisztrált szavazó;
    • 28 százaléka pedig függetlenként regisztrált szavazó.

    Korábban általában inkább a demokrata szavazók éltek a szavazás ezen módjával, ugyanakkor idén a republikánusok sok hangsúlyt fektettek arra, hogy ne csak a választás napján menjenek el a szavazóik.

    A legnagyobb kérdés, hogy a most leszavazott regisztrált republikánusok új szavazók, vagy pedig az eddigi bázisuk döntött úgy, hogy a választás napja helyett korábban járul a szavazóurna elé.

  • Harris a mai napon a Georgiában található Atlantában, valamint az észak-karolinai Charlotte-ban tart kampányrendezvényt, de keddig Detroitba (Michigan), Pittsburghbe és Philadelphiába (mindkettő Pennsylvania) is ellátogat majd.

    Azonkívül, hogy mindegyik város fontos csatatérállamokban található, egy másik ok, hogy a demokrata elnökjelölt ide látogat az a nagyszámú afroamerikai populáció.

    Harrisék ugyanis úgy számolnak, ha a fiatal fekete férfiakat sikerül mozgósítaniuk, akkor Trumpnak kevesebb esélye lesz a végső győzelemre.

    Detroitban például ha a részvétel 50 százalék feletti lesz, akkor valószínűleg Harris megnyerheti egész Michigant is – a legutóbbi három alkalommal (2020-ben Joe Biden, valamint 2008-ban és 2012-ben Barack Obama), amikor így történt az elnökválasztás során, akkor az államot be is húzták a demokrata jelöltek.

    Harrisék abban reménykednek, hogy a fiatal fekete szavazókkal sikerülhet ellensúlyozni a rurális megyékben való lemaradását Trumppal szemben.

  • Idén is nagyon sokan élnek a korai választás lehetőségével, az Egyesült Államokban eddig több mint 72 millióan adták le a szavazatukat, ami közel a 45 százaléka a 2020-as teljes választási részvételnek.

    Az adatokból sok mindent ki lehet olvasni, ugyanakkor azt nem, hogy ki lesz a végső győztes. Az ABC-nek megszólaló választási szakértő, Charles Stewart szerint egyrészt ez a választási szokások megváltozását mutatja, hiszen az elmúlt 30 évben egyre többen kezdtek el szavazni korán, amiben a 2020-as koronavírus-járvány is közre játszott.

    Az idei, 2016-hoz képest magas szám szerinte azt vetíti előre,

    akár 160 millióan is szavazhatnak idén, ami akár magasabb is lehet a 2020-as 158 milliónál.

    Ezenkívül a szakértő szerint a legnagyobb hatása a korai választásnak az lesz, hogy mivel azon idén a republikánusként regisztrált szavazók is jóval aktívabban vesznek részt, ezért a szavazatok számolása során nagyjából egyenletesen fognak érkezni az egyik vagy a másik jelöltre adott szavazatokról az adatok, azaz nem fordul elő, hogy nagyon kilengene egyik vagy másik irányába a választás napja után.

  • Az elnökválasztási kampány utolsó napjaiban a demokraták a georgiai és észak-karolinai vidéki szavazókat célozzák meg a reklámjaikkal, amikre több százezer dollárt költenek – tudta meg az Axios.

    Ezeket a szavazókat rádióban sugárzott reklámmal, valamint óriásplakátokkal próbálják elérni, és összesen 15 rurális megyét érintenek majd. A reklámok üzenetei leginkább Harris azon tervéről fognak szólni, amivel reményei szerint csökkenteni tudná a megélhetési költségeket.

    Georgiában és Észak-Karolinában szoros verseny várható – a legutóbbi kutatások átlagai szerint előbbiben Trump 1,5 százalékponttal vezet, utóbbiban pedig 1,3-mal.

  • Trump kampánystábjának egy meg nem nevezett tagja azt állította az Axiosnak, hogy miközben a kampánystáb kifelé magabiztosságot mutat, Trump egyre jobban izgul a választás miatt, és több munkát vár el kampánystábjától.

    A lap szerint Trump a nyugtalansága miatt válthatott stratégiát, hogy a nagy gyűlések helyett inkább azzal próbál bekerülni a hírekbe, hogy választási csalásokat emleget.

    Az Axios még csütörtökön szerzett meg egy belsős dokumentumot, amiben azt állítják, hogy a 2020-es elnökválasztáshoz képest jobb helyzetben van az egykori elnök, azonban több republikánust is aggaszt, hogy a korai választásokon több nő vett részt, mint férfi – márpedig idén nagy a különbség a férfiak és a nők preferenciái között.

    A lapnak a kampány szóvivője, Steven Cheung arról beszélt, hogy az egykori elnök kizárólag a győzelemmel foglalkozik, emiatt is kampányol többet, mint Harris, az utolsó négy nap pedig több mint egy tucat kampányrendezvénye lesz.

  • Észak-Karolinában tart kampányrendezvényt a republikánus és a demokrata elnökjelölt is szombaton, hogy minél több támogatást gyűjtsenek a csatatérállamban. Ezzel már ez lesz a negyedik nap, hogy Kamala Harris és Donald Trump ugyanazon a napon látogatnak ugyanabba az államba.

    Az eddigi adatok szerint már több mint 70 millió amerikai adta le a szavazatát valamelyik jelöltre, ez azonban elmarad a 2020-as tempótól, de még mindig magas szintű aktivitást jelent.

    A hírek szerint Kamala Harris Jon Bon Jovival tervez színpadra lépni Észak-Karolinában.

  • Jennifer Lawrence Oscar-díjas amerikai színésznő házról házra járt, és személyesen kereste fel a választókat Las Vegasban, és arra kérte őket, hogy szavazzanak Kamala Harrisre.

    A színésznő találkozott a helyi tisztviselőkkel, és a Mothership Coffee Roastersben ebédelt Jacky Rosen nevadai szenátorral, valamint Juanny Romeróval, a Mothership vezérigazgatójával.

    Lawrence több mint egy hónappal ezelőtt a People-nak adott exkluzív interjúban fedte fel, hogy a 2024-es választáson Kamala Harrist támogatja. Mint mondta, „nem szabad megengedni, hogy olyan valaki kerüljön a Fehér Házba, aki be akarja tiltani az abortuszt”.

  • A „gyermektelen macskás hölgy”, vagyis Kamala Harris demokrata elnökjelölt nem is annyira gyermektelen, ahogyan azt J.D. Vance, Donald Trump alelnökjelöltje gondolja. Harrisnek ugyanis két mostohagyermeke is van férjének, Doug Emhoffnak köszönhetően. Állítólag mostohagyermekei „momala”-nak szólítják. De mit lehet tudni Harris mostohagyermekeiről?

    Ella Emhoff 25 éves modell, divattervező és művész. Leginkább kötött ruhákat készít, ezt tanítja Brooklyn különböző pontjain. „A kötés és általában a textilművészet terápiás gyakorlat volt és marad számomra. Úgy kezelem, mint valamit, ami megnyugtatja a szorongásomat” – fogalmazott korábban a tevékenységével kapcsolatban. Ella Emhoff a politika világába is belekóstolt, például 2020-ban megjelent Biden és Harris kampánykörútján. De J.D. Vance-nek is visszaszól, amikor „gyermektelen macskás hölgynek” nevezte mostohaanyját, szerinte Harris nem lehet gyermektelen, amikor olyan aranyos gyermekei vannak, mint ő és testvére, Cole.

    Cole Emhoff, Harris másik mostohagyermeke már 30 éves, a szórakoztatóiparban helyezkedett el, és igyekszik kerülni a nyilvánosságot. Cole állítólag Brat Pitt Plan B nevű produkciós cégénél dolgozik, és olyan filmek készítésében játszott közre, mint a Minari – A családom története, vagy az Örömapa.

  • Donald Trump csapata felkészült, a hírek szerint ugyanis mintegy

    94 millió dollárt gyűjtött össze

    a Republikánus Nemzeti Bizottság, hogy megteremtse a szükséges anyagi hátteret arra az esetre, ha a választások után jogi csatározások kezdődnének.

    Ezt az összeget azért különítik el, hogy a választási küzdelemben felmerülő költségeket megtérítsék. Ide tartoznak az ügyvédek díjai vagy az újraszámlálás költségei is.

  • „Kamala a kampánya utolsó hetét azzal töltötte, hogy politikai ellenfeleit a történelem leggonoszabb tömeggyilkosaihoz hasonlította” – mondta Donald Trump a wisconsini nagygyűlésen.

    Harris alelnök szerint önök nácik, fasiszták

    – mondta a gyűlésen felszólaló Ron Johnson wisconsini szenátor, aki dicsérte Trumpot, amiért bevonta a kampányba az ifjabb Robert F. Kennedy-t.

    Johnson beszédében azzal vádolta a demokratákat, hogy „tönkreteszik Amerikát”, és Trumpnak tulajdonította, hogy „a Republikánus Pártot a dolgozó férfiak és nők pártjává tette”.

  • Donald Trump republikánus elnökjelölt „alacsony IQ-val rendelkező személynek” nevezte ellenfelét, Kamala Harrist, majd megígérte, hogy megmenti a gazdaságot a „teljes megsemmisüléstől”.

    Megállítom az ország bűnös megszállását

    – fogalmazott beszédében Trump, aki egy „új aranykort” ígért Amerikának. Szerinte „ha Kamala győzne, egy 1929-es stílusú depresszióba süllyednének”.

    A bevándorlással kapcsolatban a rendezvényen lejátszottak egy fájdalmas videót egy anyáról, aki leírta lánya meggyilkolását, és Harrist hibáztatta, amiért engedélyezte, hogy a vádlott engedély nélkül lépjen be az Egyesült Államokba. A The Guardian szerint azonban fontos megjegyezni, hogy a tanulmányok túlnyomórészt cáfolják Trump állítását, miszerint a bevándorlók aránytalanul nagy arányban felelősek az Egyesült Államokban elkövetett bűncselekményekért.

    Azon a napon, amikor hivatalba lépek, véget ér a migránsinvázió

    – fogalmazott, és azt ígérte, elindítja „Amerika történetének legnagyobb deportálási programját”.

  • Cardi B a Wisconsin állambeli Milwaukee-ban lépett színpadra Kamala Harris kampányrendezvényén.

    Egész életemben erre a pillanatra vártam

    – fogalmazott a rapper, amikor magához ragadta a mikrofont, majd elmondta, idén nem akart szavazni, azonban Kamala Harris indulása megváltoztatta a véleményét. „Szenvedélyes, együttérző… és legfőképpen nem képzelődik” – mondta Cardi B Harrist dicsérve.

    Beszédében Donald Trumpot „zsarnoknak” nevezte. „Azt mondta, hogy meg fogja védeni a nőket, akár tetszik nekik, akár nem” – mondta, majd hozzátette,

    ha az ő definíciója szerint a védelem nem a választás szabadsága, akkor nem akarom. Nem adok Donald Trumpnak második esélyt.

  • A Political Capital legfrissebb elemzésében arról ír, hogy nagyban befolyásolja a magyar kormány nemzetközi és magyarországi pozícióját is az amerikai elnökválasztás végkimenetele, ugyanis Orbán Viktor erősen elkötelezett Donald Trump mellett.

    Az elemzés szerint a magyar kormánynak leginkább a hosszú távú fenntartásában lenne fontos a volt amerikai elnök újraválasztása, ugyanakkor megjegyzik, hogy gazdasági tekintetben még bajt is okozhat a republikánus jelölt visszatérése.

    A Political Capital szerint legalább három oka van, hogy Orbán Viktor a rendszere hosszú távú fennmaradásának zálogát látja egy esetleges Trump-győzelemben, ezek pedig az alábbiak:

    • Trump nem fogja számonkérni a demokratikus és jogállami normákat és a korrupciót;
    • Trump győzelme lendületet ad az európai populista és szélsőjobboldali erőknek;
    • a Trumppal való jó személyes kapcsolata befolyást biztosít számára.

    Gazdasági szempontból azonban úgy látják, nem feltétlenül kedvezőek a kilátások, ha Trump ül be az elnöki székbe. Az elemzés szerint Trump hatalomra kerülése könnyen keresztbe tehet a konnektivitásnak és komoly csapást mérhet a magyar gazdaságra azzal, hogy 20 százalékos vámot vetne ki a külföldről származó importra. Ez azzal járna, hogy lenyomná a német autóipart az Egyesült Államokban, ami nagy hatással lenne a magyar gazdaság alakulására.

    Ugyanakkor Harris győzelme az elemzők szerint fokozná Magyarország elszigeteltségét nem csak a NATO-n, de az EU-n belül is.

  • Kamala Harris a wisconsini szakszervezeti dolgozóknak tartott beszédében azt ígérte, hogy befektet az olyan iparágakba, mint az acél és a vas, de új gyártási lehetőségeket is ígért, például napelemek gyártására.

    A demokrata elnökjelölt ugyanakkor arra is ígéretet tett, hogy a már meglévő gyárakat is korszerűsíti, és

    együttműködne a szakszervezetekkel, hogy jól fizető munkahelyeket teremtsen.

    Harris pénteki, Milwaukee-ban tartott utols ó nagygyűlésén számos híresség megfordult, így például  a Grammy-díjas rapper, Cardi B is.

  • Robert F. Kennedy Jr. pénteken Donald Trump magángépén utazott, miközben olyan hírek keringenek, amelyek szerint a volt független jelölt egy esetleges második Trump-kormányzatban kiemelt pozíciót kaphat.

  • Liz Cheney volt republikánus kongresszusi képviselő felszólította George W. Bush volt elnököt, hogy törje meg a hallgatást és támogassa Kamala Harrist az elnökválasztáson.

    Cheney azt mondta, nem volt nehéz apjának, Dick Cheney volt alelnöknek bejelenteni, hogy támogatja Harrist, és felszólította Busht, hogy kövesse példáját.

    Nem tudom megmagyarázni, hogy George Bush miért nem szólalt meg, de azt hiszem, itt az ideje, és azt kívánom, hogy megtegye

    – mondta Cheney a The New Yorker Radio Hour podcast élő interjújában, írja a Sky News.

    A volt elnök hivatala szeptemberben közölte, hogy Bush nem tervezi, hogy támogat egy jelöltet sem a mostani választáson, mondván, hogy „már évekkel ezelőtt visszavonult az elnöki politikától”.

  • Washington állam kormányzója közölte, hogy „aktiválja” a Nemzeti Gárda tagjait, hogy készenlétben álljanak, ha esetleg szükség lenne rájuk a közelgő választásoknál, amennyiben erőszakos megmozdulásokat tapasztalnak.

    Jay Inslee kormányzó elmondta, hogy a döntést azután hozta meg, hogy információkat kapott az esetleges erőszakkal kapcsolatban.

    A parancs hétfőn lép életbe, és csütörtök éjfélig tart.

    A közvélemény-kutatások szerint Kamala Harris könnyedén legyőzi Donald Trumpot az államban.

    A hivatala közölte: „ez csupán egy elővigyázatossági intézkedés, amelyet az Egyesült Államok Belbiztonsági Minisztériumának a választási infrastruktúrát érintő fenyegetésekkel kapcsolatos országos figyelmeztetéseire és más, Washington délnyugati részén a közelmúltban történt tevékenységekre válaszul hoztak”.

  • A választási hajrára fordulva nemcsak Donald Trump, hanem Kamala Harris is új reklámmal jelentkezett. A reklámban az idei választáson kiemelt fontosságú csatatérállam, Pennsylvania demokrata kormányzójával, Josh Shapiroval együtt szerepel.

    Shapiro azzal érvel Harris mellett, hogy a mostani elnökválasztás nagyobb náluk, az a jövőről szól és az amerikaiak a káosz, vagy a józan ész közül választhatnak – Shapiro szerint előbbi Trumpot, utóbbi Harrist jelenti.

    Harris a reklámban azt ígéri, elnökként új munkahelyeket teremt, csökkenteni fogja a költségeket, valamint minden nap harcolni fog a családokért.

    A reklámot Pennsylvaniában fogják vetíteni. Miután Harris lett az elnökjelölt, sokáig úgy tűnt, hogy majd Shapiro lehet az alelnökjelöltje, ő azonban végül Tim Walz Minnesota-i szenátor mellett döntött. Ez elég rizikós döntés is lehet, ugyanis Shapiro helyben népszerű, Pennsylvania pedig fontos csatatérállam az idei választásokon.

  • Az European Greens (Európai Zöldek) arra kérték Jill Steint, az amerikai Zöld Párt elnökjelöltjét, hogy lépjen vissza a jövő heti választásoktól, és arra ösztönzik, hogy támogassa Kamala Harrist, hogy megakadályozza Donald Trump elnökké választását.

    A kérés 16 európai ország zöld pártjaitól érkezett, Magyarország (Párbeszéd−Zöldek) nincs közöttük.

    Egyértelmű számunkra, hogy Kamala Harris az egyetlen jelölt, aki megakadályozhatja, hogy Donald Trump és antidemokratikus, tekintélyelvű politikája bejusson a Fehér Házba

    − áll a pénteken kiadott közleményükben.

    Stein aktivista és orvos, a Zöld Párt jelöltjeként indult a 2012-es és a 2016-os választásokon is. A 78 éves politikus megfogadta, hogy harcolni fog a klímaváltozás ellen, valamint megvédi az abortuszhoz való hozzáférést és a transzneműek jogait. Nemrégiben letartóztatták egy Gázai övezetért szervezett diáktüntetésen is.

  • Mindössze három nap maradt az elnökválasztásig, a jelöltek mellett pedig a szavazók is aktívak: a Floridai Egyetem választásokkal foglalkozó részlege szerint eddig

    több mint 68 millióan szavaztak az elnökválasztáson.

    Az eddig leadott szavazatokból 36 397 988 szavazatot személyesen adtak le a korai választás során, míg 31 941 931 szavazatot levélben adtak le.

  • Mint arról beszámoltunk, Elon Musk azt kérvényezte, hogy a pennsylvaniai főügyész ellene indított eljárását szövetségi bíróság tárgyalja, ugyanakkor pénteken ezt egy szövetségi bíró elutasította.

    Musk ellen azért indított eljárást Pennsylvania főügyésze, mert szerinte illegális, hogy a milliárdos Trumpot támogató szervezete naponta egymillió dollárt osztana ki regisztrált szavazók között az államban, hogy így próbálja növelni a választáson való részvételt.

    Musk pénzosztása a főügyész szerint illegális, emiatt bíróságon szeretné kiharcolni, hogy hagyjon fel a gyakorlattal.