Az FBI új igazgatója szerint Amerikát sátánimádó pedofilok összeesküvése irányítja
További Fehér ház cikkek
- A Kongresszus hivatalosan is megválasztotta Donald Trumpot amerikai elnöknek
- Republikánus képviselő lett az amerikai Kongresszus alsóházának elnöke
- Elfogadták az Egyesült Államok költségvetését, nem áll le a kormányzat
- Az elektori kollégium is megválasztotta Donald Trumpot az Egyesült Államok következő elnökének
- Donald Trump változásokat ígért, a NATO-ból való kilépést is megfontolná
„Ahogy Donald Trump feltölti hivatalba lépő kormányát, a jelöltjei a teljesen alkalmatlanoktól az ideológiai rémálmokig terjednek. Azonban lehet, hogy ez volt az eddigi legfélelmetesebb” – fogalmaz a Rolling Stone arról a lépésről szólva, hogy szombat este a volt elnök bejelentette, Kash Patelt választotta ki az FBI élére.
Patel Trump egyik leghűségesebb végrehajtója és „összeesküvés-elméleti szakember”, a 2020-as választások tagadója, aki meg akarja tisztítani az úgynevezett „mély államot”. Nemrég nyilvánosan ígéretet tett arra, hogy nyomozást folytat és büntetőeljárást indít Trump ellenségei ellen a médiában és a kormányban – írja a lap.
Patel korábban az FBI egyik legélesebb kritikusa volt. Egy szeptemberi interjúban Shawn Ryan konzervatív podcaster műsorában azt mondta, hogy az új kormány első munkanapján bezáratná az FBI központjaként szolgáló Hoover épületet, és „másnap újra megnyitná, mint a mély állam múzeumát”. Azt sugallta, hogy az ügynökség túl nagy hatalomra tett szert, és hogy megfosztaná azt hírszerzői szerepétől, megtisztítaná az olyan alkalmazottaktól, akik nem értenek egyet Trump programjával – közölte a The Wall Street Journal.
Donald Trump már évekkel ezelőtt megígérte, hogy győzelme esetén Patelt nagyon magas pozícióba fogja kinevezni kormányában. A leendő igazgató olyannyira bosszúszomjas lojalista, hogy még Trump egyes tanácsadói is beismerik, jelölése visszaüthet – még ha ezek a tanácsadók nem is hajlandóak sokat tenni azért, hogy Patel útjába álljanak, ugyanis tartanak a megválasztott elnöktől.
Kash Patel: “I’d shutdown the FBI Hoover building on Day 1 and reopen it the next day as a museum of the deep state.”
— Shawn Ryan Show (@ShawnRyanShow) November 19, 2024
Do you think Donald Trump should appoint Kash Patel? pic.twitter.com/ceoGb0wRun
Már így is rengeteg okunk van arra, hogy óvakodjunk attól, hogy Kash Patel legyen az FBI igazgatója – az egyik ilyen ok a QAnon-hívők körében betöltött státusza. Patel régóta szomjazza a szövetségi kormányzat megtisztítását az úgynevezett „mély államtól”, ahogyan a MAGA összeesküvés-elméleteit vallók is, akik most Donald Trump jelölését üdvözlik Patel személyében egy olyan pozíció betöltésére, ahol jó helyzetben lenne ahhoz, hogy bosszút álljon a megválasztott elnök ellenségein.
A Patel kinevezése után felbukkant posztok és közösségimédia-klipek szerint a leendő FBI-igazgató gyakran dicsérte a QAnon-hívőket, és magáévá tette az üzeneteiket. Az alaptalan Trump-párti összeesküvés-elmélet szerint
az Egyesült Államokat a sátánimádó pedofilok összeesküvése irányítja, és Trump egy messiási alak, aki kiirtja ezt a gonoszt a kormányból.
Alex Kaplan, a Media Matters vezető kutatója azonosította Patel közösségimédia-bejegyzéseit, amelyekben a QAnon képeit használta, és hencegett a feltételezett találkozóival „@Q”-val, egy Truth Social-fiókkal, amelyet nem sokkal a platform elindítása után hoztak létre, és amely gyaníthatóan kapcsolatban áll a Truth Social fejlesztőivel. 2022-ben Patel még a Trump-párti The Plot Against the King 2000 Mules című gyermekkönyvének példányait is aláírta a „WWG1WGA” kifejezéssel, ami a QAnon szlogenje, és azt jelenti, hogy „ahol egyikünk jelen van, ott mindannyian jelen vagyunk”.
2022 áprilisában Patel médiakörútra indult a QAnonhoz kapcsolódó podcastek és digitális műsorok között, hogy népszerűsítse a Truth Socialt – ahol igazgatósági tag is – a leendő új felhasználók körében. Az egyik interjúban Patel azt mondta, hogy ha „a világ Q-iról van szó – és néhány dologgal egyetértek, amit csinál, néhány dologgal pedig nem értek egyet – ha ez lehetővé teszi az emberek számára, hogy összegyűljenek és az igazságra és a tényekre összpontosítsanak, akkor támogatom”.
John Bolton, Trump korábbi nemzetbiztonsági tanácsadója a CNN-nek nyilatkozva Patelt Joszif Sztálin szovjet vezető titkosrendőrségének, az NKVD-nek a vezetőjéhez hasonlította: „A szenátusnak 100:0-ra kellene elutasítania ezt a jelölést.”
Jake Sullivan, a Fehér Ház nemzetbiztonsági tanácsadója vasárnap arra figyelmeztetett, hogy az FBI-igazgató kinevezését nem szabadna a politika „szeszélyeinek” kitenni, de nem volt hajlandó közvetlenül Patelről nyilatkozni.
Az FBI igazgatóját az különbözteti meg a legtöbb más jelölttől, hogy nem csak egy elnöki ciklusra nevezik ki. Mandátuma tíz évre szól, hogy több mint két elnöki cikluson át vezesse a hivatalt, elszigetelve a politikától
– fogalmazott Sullivan.
Trump rendíthetetlen védelmezője
Patel annak idején hevesen bírálta az Igazságügyi Minisztériumnak a 2016-os választásokba való orosz beavatkozással kapcsolatos vizsgálatát.
A jelölt gyakorlatilag Trump első hivatali idejének kezdetétől fogva az elnök rendíthetetlen védelmezőjeként szerzett magának hírnevet. Akkoriban Devin Nunes, Kalifornia állam republikánus képviselőjének munkatársa volt a Képviselőház hírszerzéssel foglalkozó állandó bizottságában. Patel részt vett a bizottságnak a Robert Mueller különleges ügyész által a Trump kampánya és az orosz befolyásszerző műveletek közötti állítólagos kapcsolatokra vonatkozó vizsgálata ellen folytatott erőfeszítéseiben.
A jelentések szerint Patel volt a vitatott Nunes-feljegyzés szerzője. Ez a 2018-as dokumentum azt állította, hogy az FBI jogtalanul szerzett külföldi hírszerzési megfigyelési parancsot (FISA) Carter Page, Trump volt külpolitikai tanácsadója ellen.
A jelölt idén azt követelte, hogy az orosz befolyás iránti nyomozásban részt vevő kormánytisztviselők biztonsági engedélyét véglegesen függesszék fel.
Patel nemcsak az oroszországi nyomozásban részt vevő hírszerzési tisztviselőket akarja eltávolítani a kormányból, hanem mindenkit, akit az úgynevezett „mély állam” ügynökének tart, és a múltban akadályt jelentett, vagy a jövőben akadályt jelenthet Trump programjának megvalósításában.
Kormányzati gengszterek című könyvében Patel egy listát publikált a „végrehajtó hatalom mélyállami tagjairól”, akiket megtorlásra méltóként jelölt meg.
Az FBI Hoover épületét az első napon bezáratnám, és másnap újra megnyitnám, mint a mély állam múzeumát
– mondta egy interjúban az év elején.
Üldözőbe venné Trump ellenlábasait
A leendő kinevezés jól példázza, hogy Trump számos olyan embert kíván pozícióba helyezni, akik megígérték, bosszút állnak riválisain, valamint segítenek neki megtisztítani a szövetségi kormányt a kritikusaitól, hogy keményvonalas ideológusokra cselélje le őket.
„Az egyetlen dolog, amit megtanultunk az első Trump-kormányzatban, az az, hogy az összes amerikai hazafit magunk közé kell ültetnünk. A bűnüldöző szervekhez, a Védelmi Minisztériumba, a CIA-ba, mindenhová – mondta Patel tavaly decemberben Steve Bannonnak.
Patel világossá tette, hogy amennyiben a politikai hatalom egy morzsáját is megkapja, az egyik prioritása az lesz, hogy Trump megtorló programjának részeként működjön.
Tavaly decemberben Patel azt mondta Steve Bannonnak, Trump egykori tanácsadójának, hogy azt tervezi, „kimegy és megkeresi az összeesküvőket – nemcsak a kormányban, hanem a médiában is”.
Igen, üldözőbe vesszük azokat az embereket a médiában, akik hazudtak az amerikai állampolgárokról, akik segítettek Joe Bidennek manipulálni az elnökválasztást. El fogunk menni önök után. Akár büntetőjogi, akár polgári jogi úton, majd kitaláljuk. És Steve, ezért gyűlölnek minket. Ezért vagyunk zsarnokok. Ezért vagyunk diktátorok
– tette hozzá.
Egy, az ügyet ismerő forrás szerint Trump vezetői stábjának több tagja dühös volt, hogy Patel nyilvánosan kimondta mindezt.
Patel hírneve a hírszerző közösség Trumphoz húzó köreiben annyira rossz volt, hogy 2021-ben a megválasztott elnök korábbi CIA-igazgatója, Gina Haspel egyenesen felmondással fenyegetett, amikor olyan hírek jutottak el hozzá, hogy Trump fontolgatja Patel kinevezését egy, a hírszerző ügynökségen belüli pozícióra.
Az Axios korabeli cikke szerint Mike Pence volt alelnök közvetlenül Trumpnál lépett közbe, hogy megakadályozza ezt.
Nem Haspel volt az egyetlen magas rangú Trump-tisztviselő, aki a szövetségi bűnüldözésben ellenezte Patel magas pozícióba emelését. Amikor Trump legutóbb fontolóra vette Patel beiktatását az FBI élére – igazgatóhelyettesként –, Bill Barr, volt igazságügyi miniszter állítólag szembeszállt Trump kabinetfőnökével, és arról beszélt, hogy az „csak a holttestén keresztül” történhetne meg.
Több mint négy év telt el azóta, hogy Barr távozott a Trump-adminisztrációból – és elvesztette a megválasztott elnök kegyeit. Bár Barr még nagyon is él, de az a képessége, hogy politikai súlyát latba vesse Trump világában, már régen megszűnt. Hamarosan azonban Patel vezetheti az FBI-t.
Rovataink a Facebookon