Reviczky Gábor: Gyurcsány Ferenctől nem vettem volna át a Kossuth-díjat
További Kultúr cikkek
- Bemutatták Alec Baldwin westernfilmjét, amelynek forgatásán lelőtte az operatőrt
- Rácz-Gyuricza Dóra összegyűjtötte nyerő receptjeit
- 12 milliárd forintot ér a váratlanul előkerült műalkotás
- Ezek a tárlatok voltak idén a legjobbak
- Egy diáklány szexuális zaklatással vádolja a tanárát, pedig az csak segíteni akart neki
„A gimnáziumom KISZ-titkára – aki egy tanár volt – elsikkasztotta az iskolapénzt, ez volt az ürügy arra, hogy ki tudjak lépni a KISZ-ből” – mesélte az ATV Heti Napló című műsorában Reviczky Gábor. Újságírói kérdésre hozzáfűzte: alapvetően jobboldali érzelmű volt az egész családja. Az anekdota arra szolgált, hogy érzékeltesse a kommunistákkal kapcsolatos tapasztalatait.
A színművész 2012-ben vette át Kossuth-díját az akkori köztársasági elnök, Schmitt Pál, valamint Orbán Viktor miniszterelnök és Kövér László házelnök jelenlétében. Az ATV riporterének kérdésére a színművész elmondta:
Gyurcsány Ferenctől nem fogadtam volna el az elismerést.
Az ATV riportjában kitértek Reviczky Gábor munkásságára is, pályájára visszaemlékezve a Zimmer Ferit és az Üvegtigrist nevezte meg kedvenc munkáiként, de a Miniszter félrelép is emlékezetes volt számára.
A műsorból kiderült, hogy azért ő Jack Nicholson vagy Robert De Niro magyar hangja, mert ő maga akarta ezt, mint mondta, negyven éve csak az ő hangján szólalnak meg magyarul a hollywoodi színészek, mert ehhez kell valami csibészség a szinkronhangjukban.
Betegségével kapcsolatban Reviczky Gábor elmondta, hogy alá veti magát sugárkezelésnek, de a gyógyulásban az egyik legfontosabbnak a pozitív gondolkodást tartja.
Volt már példa a Kossuth-díj visszautasítására
Blaskó Péter színművészt még 2008-ban jelölték Kossuth-díjra, azonban ő a Magyar Nemzetben leközölt nyílt levélbenutasította vissza a Gyurcsány-kormánytól a kitüntetés átvételét. Az akkori miniszterelnökhöz, Gyurcsány Ferenchez címzett levelében azt írta:
Kossuth-díjamat – amelynek egyébként végtelenül örülök, és köszönöm azoknak a művésztársaimnak, akik méltónak találtak erre a kitüntetésre – nem fogadom el. […] Tiltakozom Ön ellen! Egy ember ellen, akit a sors szeszélye ennek a gyönyörű országnak az élére sodort, és aki visszaélt ezzel a lehetőséggel. Ön ezt az országot tönkretette, kiárusította. Elpusztította az emberek hitét, szegénységbe, nyomorba, kilátástalanságba, depresszióba süllyesztette Magyarországot
– fogalmazott levelében Blaskó Péter.