Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMÉrvényesnek ismerték el a soul királynőjének díványpárna alatt talált végrendeletét
További Kultúr cikkek
- Ez volt a tíz legjobb film 2024-ben a magyarok szerint
- Nehéztüzérséget is bevetnek az idei előszilveszteri műsorban
- Ennyit keresett az első Deadpool rendezője, sokkolta az összeg
- 36 év után visszatért Salman Rushdie műve az indiai könyvesboltokba
- Van egy ország, ahol az emberek boldogok azért, mert oda születtek
A 18-szoros Grammy-díjas amerikai soulénekesnő 2018-ban halt meg, 76 éves korában, és nem hagyott hivatalos végrendeletet. Később azonban otthonában kézzel írt dokumentumokat találtak, amelyek évekig húzódó vitát robbantottak ki négy fia között az örökségről − közölte az MTI.
A nehezen olvasható iratok Franklin rendelkezéseit tartalmazzák az örökség részét képező ingatlanok, ékszerek, szőrmék, felvételei után járó jogdíjak és egyéb vagyontárgyak hozzátartozói közötti felosztásáról.
Az egyik, 2010-es keltezésű dokumentumot egy lezárt szekrényben találták meg, a másik, 2014-es dátummal ellátottat egy díványpárna alatt. A bírósági eljárást a négy fiú közül Ted White II indította többi testvére ellen, mivel szerinte a 2010-ben kelt dokumentum alapján kell felosztani az örökséget. Kecalf Franklin és Edward Franklin ugyanakkor a 2014-es dokumentumot tartja irányadónak.
A The New York Times amerikai lap tudomása szerint az énekesnő legidősebb fia, Clarence Franklin pszichiátriai problémák miatt gondnokság alatt áll, és fivérei kötelesek gondoskodni az ellátásáról. Ez utóbbi kikötést mindkét dokumentum tartalmazza.
Ezzel még nincs vége az örökségért folytatott harcnak
A hatfős esküdtszék döntése leginkább Kecalf Franklinnek és gyermekeinek kedvez, akik az énekesnő Detroit egyik előkelő elővárosában lévő birtokát, valamint autóit öröklik.
Az eljárás mindenekelőtt a 2014-es keltezésű iraton szereplő aláírásra összpontosított. Az „A. Franklin” szignó első betűje alá ugyanis egy mosolygós arcocskát rajzoltak, ami Kecalf Franklin szerint jellemző volt édesanyja kézjelére.
A korábbi dokumentum mellett kardoskodó ügyvédek azzal érveltek, hogy a 2010-es végrendeletet közjegyző hitelesítette, és Aretha Franklin alá is írta, míg a későbbi verzió csupán egy vázlat.
A 2014-es dokumentum mellett viszont az szólt, hogy később született.
A párna alatt talált végrendelet elismerése érvényesnek nem vet véget az örökségért vívott harcnak, még egy újabb bírósági ítéletnek kell döntenie arról, hogy a 2014-es testamentum teljesen érvényteleníti-e a korábbi dokumentumot, vagy annak egyes rendelkezései hatályosak maradnak.