Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEM- Kultúr
- j.k. rowling
- lordok háza
- író
- irodalom
- politika
- nők
- nagy-britannia
- harry potter
- konzervatív
- konzervatív párt
J. K. Rowling visszautasította a visszautasíthatatlant
A Harry Potter-könyvsorozat szerzője azt követően nyilatkozott a tagság visszautasításáról, hogy a brit Konzervatív Párt vezetője, Kemi Badenoch üdvözölte az írónő nemekről szóló álláspontját – írja a BBC. J. K. Rowling korábban többször kifejezte egyet nem értését a kiskorúak nemváltása, a semleges nemű mosdók kialakítása, valamint a véleménye szerint női jogokat sértő, transzneműeknek kedvező döntések miatt.
Rowling szerint a Lordok Házának tagságát egyszer már a Munkáspárt is felajánlotta számára, de továbbra sem lenne hajlandó elfogadni a megtiszteltetést. A Lordok Házának tagjait a mindenkori uralkodó nevezi ki a brit miniszterelnök javaslatára, a jelöléseket a Lordok Házának kinevezési bizottsága vizsgálja felül.
Badenoch egy interjúban dicsérte a szerzőt, mondván, mind a ketten úgy gondolják, hogy a nők védelmének nem az önazonosításon, hanem a biológia nemen kell alapulnia.
Rowlingot 2001-ben a Brit Birodalom Rendjének tisztjévé választották, 2017-ben pedig Vilmos herceg a Brit Becsületrenddel tüntette ki. Ha elfogadja a tagságot, és helyet foglal a Lordok Házában, akkor a bárónői cím birtokosává vált volna. Részt vehetne a felsőház ülésein, beleszólhatna a brit parlament és az általa választott bizottságok munkájában.
J. K. Rowling legutóbb azzal került be a hírekbe, hogy a nőkért és egyenjogúságért felelős államminisztert kritizálta. De Daniel Radcliffe is élesen kritizálta az írónőt a transzneműeket illető nézetei miatt.