Gigarobotokat másol az Asylum gagyigyára
További Cinematrix cikkek
- Kegyetlenül megdolgoztatta az agytekervényeinket Hugh Grant új vallásos thrillerje
- Az új Dűne-sorozat pont arról szól, amitől napjainkban a legjobban rettegünk
- Maradj csak szenvedő, irányítható és gyermek
- Ryan Reynolds felesége miatt újraforgatták a Deadpool & Rozsomák végét
- Jeff Goldblum fiai már kitalálták, mit szeretnének örökölni apjuk 40 millió dolláros vagyonából
Tavaly a Battleship premierjére időzített American Batleship és a Hobbit-őrület farvizén leforgatott Age of the Hobbits miatt is rászálltak a hollywoodi jogászok az Asylum filmstúdióra , a cég azonban változatlan lelkesedéssel készíti el minimálköltségvetésből és csapnivaló színészgárdával a nagy nyári sikerfilmek, azaz blockbusterek hitvány másolatait, a geek körökben kultikus népszerűségű mockbustereket.
A csapat legújabb ilyen agymenése az Atlantic Rim, ami természetesen Guillermo del Toro várva várt Pacific Rimjének óriásszörnyeket kalapáló gigarobotjait figurázza ki. A sztori itt is ugyanaz, csak darabosabb CGI-vel: a Godzilla barátaira emlékeztető förtelmeket az eredetileg japán akicófiguráknak készült Transformerek hasonmásaival verik laposra a derék földlakók.
A korábban From the Sea munkacímen futó Atlantic Rim a trailere alapján tipikus Asylum-film lesz. A férfi főhős most is egy lecsúszott, de valaha kedvelt, másodvonalbeli színész, a Boszorkánykard és a Baywatch sorozatok sztárja, David Chokachi. Neki segít a hiphop fenegyerek Anthony 'Treach' Criss és a kanadai indián Graham Green, akit a Halálsoronban és a Miért éppen Alaszkában is imádtak a nézők. Természetesen jó csajokból sem lesz hiány, hiszen ezúttal Jackie Moore, Nicole Alexandra Shipley és Jinhi Evans helyettesítik az Asylum filmekből máskülönben kihagyhatatlan ex-Playmate-eket.
A filmipar Adldasának számító Asylum stúdió rendezői és producerei már majdnem egy évtizede űznek sportot abból, hogy az épp aktuális nyári sikerfilmek premierdátumához igazítva, 1-2 millió dollárból b-kategóriás másolatokat forgatnak. Ezek általában büntető szóviccekkel idézik meg az eredeti filmet: így lett a Snakes on a Plane-ből Snakes on a Train, a Transformersből Transmorphers, a Speed Racersből Street Racer. A Battleshipből pedig American Battleship, ami már a Universalnak is sok volt, ezért bíróságra mentek, ami bár óriási ingyenreklámot hozott az Asylumnak, végül a film American Warshipsre átkeresztelésével végződött. Ugyanígy járt a stúdió a Warnerrel váltott csörtéje után is: az Age of the Hobbitsot bégül át kellett keresztelniük Clash of the Empiresre.
Transformers helyett Transmorphers
A lenti két táblázatban részletesen is bemutatjuk, hogy az adott év nagy blockbusterei mellé milyen low budget másolatokat készítettek az Asylum rendezőzsenijei, akik egyébként mindig a korábbi filmek unit directorból és effektgyárosból felkapaszkodott producerei, írói és operatőrei. Az Asylum-filmek bevételi adatai sajnos nem elérhetőek, de valószínűleg mindig többet keresnek vele a készítők, mint amennyiben a következő szutyokfilmjük kerül, különben nem érné meg nekik. (A filmcímeket direkt angolul írtuk, hogy egyértelműek legyenek az agyzsibbasztó áthallások.)
Érdekesség, hogy az idióta címadásra az a hazai filmforgalmazó cég is hajlamos, amelyik az Asylum-filmeket magyar szinkronnal mutatja be itthon a filléres dvd-ken és a kábelcsatornákon, mert az eredeti címekben szóvicc nélküli Terminátor: Megváltás-mockbusterből nagyon frappánsan Terminátor: Nincs megváltást kreáltak.
Vannak, akik tényleg keverik a gagyit az igazival
Az Asylum-filmek szándékosan hasonló címeinek megtévesztő hatására tökéletes példa az a 2011-es eset, amikor a magyarországi Universal Channel még a sajtóközleményben is azt hirdette, hogy a nézők az Aaron Eckhart-féle Battle Los Angelest (agyzsibbasztó magyar címmel: A Föld inváziója - Csata: Los Angeles) nézhetik meg este, holott a tévéadó valójában a mockbuster Battle of Los Angelest (Harc Los Angelesben: Invázió a Földön) vette meg.
Rovataink a Facebookon