Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMJennifer Lawrence meztelenül verekszik
Jennifer Lawrence kékre festve, meztelenül verekszik, Michael Fassbender a Pentagon közepén meditál, aztán anyacsavarokra bont egy egész stadiont és rádobja az ellenfeleire, Hugh Jackman pedig mérgesebben villogtatja az adamantium karpengéit, mint az elmúlt 14 évben leforgatott összes X-Men-filmjében együttvéve. Ez derül ki Az eljövendő múlt napjai harmadik, egyben leglátványosabb előzeteséből, amiben végre Peter Dinklage Sentinel típusú őrrobotjai is felaprítanak pár ártatlan civilt.
Bryan Singer a május 22-én mozikba kerülő X-Men: Az eljövendő múlt napjaival zárójelbe akar tenni minden eddigi jól és rosszul sikerült X-Men előzményfilmet, folytatást és spin offot (igen, itt a Farkas-agymenésekre tessenek gondolni), ráadásul az összes film összes eddigi szereplőjét fel akarja vonultatni. Ehhez egy időutazásos sztorit emelt át a több évtizedes X-Men képregényfolyamból: a távoli, mutánsgyűlölő jövőben a kopasz Xavier professzor ( Patrick Stewart) és az ősz Magneto (Ian McKellen) visszaküldik Rozsomákot (Hugh Jackman) a trapéznadrágos-hippiszemüveges '60-as évekbe, hogy ott barátkozzon össze a hosszú hajú, fiatal Xavierrel (James McAvoy) és Magnetóval (Michael Fassbender), aki épp a Lee Harwey Oswalddá átalakuló Mistique-kel (Jennifer Lawrence) készül megölni Kennedy elnököt.
Íme még pár név a filmben felbukkanó X-ek közül: Vihar, Plazma, Bishop, Kitty Pryde, Kolosszus, Bestia, Higanyszál, Naptűz, Hadiösvény, Bestia, Varangy, Jégember és Vadóc, valamint Blink és Ink, akiknél szuperhősrajongó legyen a talpán, aki ki tud igazodni azon, mi volt a magyar nevük a Kandi Lapok képregényfüzeteiben. (via nerdist.com)
Rovataink a Facebookon