Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMMár online is nézhető az Oscar-esélyes magyar animációs film
További Cinematrix cikkek
Bucsi Réka diplomafilmje, a Symphony no. 42 2014 novemberében bekerült az Oscarért versengő legjobb tíz animációs rövidfilm közé, közben pedig rengeteg fesztiválon rengeteg díjat nyert, szerepelt például a Sundance-en is. A filmet most a Vice mutatta be, újságírójuk, a brooklyni Jeffrey Bowers pedig interjúzott is az alkotóval.
Bucsi Réka a Vice-nak arról is mesélt, hogy a Symphony-t alapvetően nem vicces filmnek szánta, de nagyon boldog volt, hogy a közönség nevetéssel reagált a látottakra. Azt is elmondta, hogy tényleg szereti a komolyzenét, sokkal okosabbnak érzi magát tőle.
Számomra jelentős kérdéseket vet fel a film, de szerintem komoly dolgokról nem igazán érdemes komolyan beszélni. Igyekszem valahol középen billegni, félmosolyra törekszem
– mondta korábban az Indexnek is.
A Symphony no. 42 egyébként egy rendhagyó animáció, ami 47 lazán kapcsolódó, furcsa és szürreális jelenetből áll, amelyek az ember, az állat és a környezet viszonyáról szólnak.
Bucsi Réka az új, Love című animációs filmjéről is mesélt, ami – az előzetes ellenére – állítólag nagyon más lesz, mint a Symphony. A Love egyébként a Berlinale rövidfilmes versenyprogramjában debütál, egy távoli bolygón játszódik, és a szerelemről mesél, szürreális hangulatban. A magyarok mellett francia, dán és amerikai animációs munkatársak is dolgoztak rajta.
Rovataink a Facebookon