Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMA bulvárlapok piacán a Blikk a legnagyobb vesztes, 2009 harmadik negyedévében 27,6 ezer példánnyal kevesebbet adtak el belőle (206 ezret), mint egy évvel korábban, de 2009 első negyedévéhez képest is csökkent az eladási adatuk, akkor 213 ezret értékesítettek a lapból összesen. A –11,8 százalékos veszteségéhez képest a Bors 9,48 százalékos nyeresége igen szembetűnő, most 91,9 ezren vásárolják. A harmadik bulvárlap, a Napi Ász már fél éve nem szolgáltat adatot a MATESZ-nek.
A Nemzeti Sport eladási adataiban hullámzás figyelhető meg, tavaly ilyenkor 79,1 ezret, fél éve 68 ezret, most nyáron viszont 75,6 ezret értékesítettek belőle. Egy évre levetítve az újság csak –4,3 százalékos veszteséget könyvelhet el, így szinte már a nyertesek közé sorolható. A hullámzás annak köszönhető, hogy tavaly nyáron foci Eb és olimpia is volt, az idei év első negyedévében viszont nem volt jelentősebb sportesemény.
A politikai napilapok piacán a Népszabadság a legnagyobb vesztes, tavaly ilyenkor még 105 ezret adtak el belőle az újságosok, idén júliustól szeptemberig viszont átlagosan csak 90 ezret naponta. A –14,2 százalékos veszteség mellett már érthető, hogy miért nem vágtak bele a vasárnapi Népszabadság elindításába. A vesztesek toplistáján a Népszava foglalja el a második helyet, tavaly ilyenkor még 21,5 ezer példányban fogyott, most viszont már csak 18,7 ezerben, így 13,3 százalékot vesztettek.
A két jobboldali napilap sem úszta meg, a Magyar Nemzet egy év alatt 57 ezerről 51,2 ezerre esett vissza (-11 százalék). A Magyar Hírlap csak nemrégiben jelent meg a MATESZ adatbázisában, az első auditált adata 2009 első félévére vonatkozik, akkor 19,5 ezer példányt értékesítettek belőle összesen, idén nyáron viszont már csak 17,7 ezret, így Széles Gábornak –9,2 százalékos veszteséget kell lenyelnie.
A gazdasági napilapok közül a Napi Gazdaságot nem auditálják a MATESZ-nél, a Világgazdaságból viszont 1,7 ezerrel kevesebb fogy naponta (most 10,6 ezret adnak el belőle), így 13,7 százalékos a veszteségük.