Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMTovábbi Média cikkek
- Puzsér Róbert és a Fókuszcsoport is nekiment Dancsó Péternek
- Ahol egy démon simán elmegy gyorsétterembe dolgozni
- Az Apatigris inkább házimacska, de kandúrkodni vágyik
- Meghalt Joe Ruby, a Scooby-Doo rajzfilmsorozat egyik alkotója
- Van olyan fajtája a szexuális erőszaknak, amiről én is most hallottam először
Kövér László házelnök személyesen döntött úgy, hogy kitiltja a csatornát az Országház épületéből, mert az újságíróik nem a megfelelő folyosón tartózkodtak - írja az RTL Klub a hivatalos oldalán. A döntésről tájékoztató levelet is nyilvánosságra hozták:
A döntés a csütörtöki események közvetlen folytatása: az RTL Klub stábja ugyanis nem közvetíthette Orbán Viktor és a NATO-főtitkár találkozóját a Parlamentből, miközben arról a köztévé élőben tudósított és az MTI is írhatott róla.
A hivatalos magyarázat szerint azért nem engedték be a csütörtöki eseményre az RTL stábját (és a Hvg.hu tudósítóját sem), mert ott csak egy úgynevezett sajtónyilatkozatra került sor, és nem hagyományos értelemben vett sajtótájékoztatóra, ahol újságírók is kérdezhetnének. Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke ezután távozásra szólította fel az RTL Klub stábját, mert szerinte a belépőjük csak a plenáris ülésre volt érvényes.
Az RTL Klub riporterének kérdésére Kovács Zoltán kormányszóvivő a csütörtöki Kormányinfón is ezt a furcsa választ adta:
Tekintse ezt képes sajtónyilatkozatnak!
Az Indexet is kitiltották egyszer
Az Index tudósítóit 2011-ben tiltotta ki a házelnök a parlamentből, amiért a „december 20-án megjelent »Boldog Karácsonyt, magyar demokrácia!« című videó készítői már nem csak a szabályokat, rendelkezéseket hagyták figyelmen kívül, de súlyosan megsértették az Országház és az Országgyűlés méltóságát is.”
A kitiltás ideje alatt az Index külső forrásokra hagyatkozva készítette parlamenti tudósításait Vak Pali néven, az újságírók pedig később a híres éhségsztrájkkal tiltakoztak a kitiltás ellen.