Bevadult banánok, iszákos leopárdok csodálják a naplementét
A beöltözős bulizásnak Magyarországon nincs nagy hagyománya, Nyugat-Európában annál inkább, Angliában például annyira menő a jelmezes őrjöngés, hogy a királyi család tagjai is előszeretettel öltöznek dolgoknak. Ott volt például Harry herceg emlékezetes, 2005-ös esete a náci Afrika Korps egyenruhás bulizással, vagy például Beatrice hercegnő 18. születésnapja, amit 1888-as ruháknak szentelt. Amerikában a beöltözés a Halloween-hez kötődik leginkább, Ausztráliában – csak úgy, mint Magyarországon – a húshagyókedd körüli farsangi időszakhoz. Itthon a fesztiválozáshoz is, nem véletlen, hogy a Balaton Soundot ellepték a szuperhősök, banánok, nyulak, párducok, manók és lovak.
Superman annyira csatak részeg, hogy a vécézés után pár pillanattal később elterül, de még így is két csaj támogatja. Nem áll távol a valóságtól Superman Soundos megjelenése, a szuperhős ugyanis nem tudott mindig repülni. 1938-ban, első megjelenésekor már nagyon erős volt, és hihetetlen nagy dolgokat tudott odébb rakni, de csak 1941-től emelkedett először a levegőbe. (Fotó:
Ránki Dániel / Index)
A három holland leopárd a Primark hiperolcsó divatlánc pizsamarészlegén jutott nagymacska-jelmezhez, és akkor még jó ötletnek tűnt, hogy a négy nyári balatoni fesztiválnapot a meleg szőrjelmezben töltsék el. A mellüket simogató idegenekből egy egész kicsit elég, mondják, de alapvetően nem bánnak semmit. A leopárd a Panthera nembe tartozó nagymacska, és azért ez a neve, mert korábban azt hitték, hogy a oroszlán (leo), és a párduc gyereke. Az egyedek (kivétel a képen látható három) átlagosan 21 évig élnek, testhosszuk közel két méter, tömegük 50-70 kg. (Fotó:
Ránki Dániel / Index)
Bretagne zászlóból legalább tíz lobog a fesztiválon. Hajnalra a nyugat-francia farkas fejdíszét egy papi reverendával egészíti ki, így védekezik a hideg ellen. Bretagne-ban megfigyelők szerint nagyjából húsz farkasfalka él vadon. (Fotó:
Ránki Dániel / Index)
A félénk, lila nyúl Budapesten él, a barátai a fesztivál alkalmából lepték meg a jelmezzel. Lila nyúl a valóságban nem létezik, a mezei nyúl bundája például szürkés-barnás, farokhossza átlagosan 7-11 centiméter és akár 70 km/h-val is képes szaladni. A lila nyúl nem fut ilyen gyorsan. (Fotó:
Ránki Dániel / Index)
A lány panda félig magyar, félig holland, a fiú teljesen holland, és további holland-magyar pandákkal töltenek pár boldog napot a Balaton festői partján. Szilárd meggyőződésük, hogy a panda a legjobb állat. A zömök testalkatú emlősnek egyébként fekete foltjain kívül másik jellegzetes tulajdonsága, hogy mellső végtagjain egy-egy plusz hüvelykujj található. A húsos párnával borított hatodik ujjnak pótolhatatlan szerepe van a táplálék megragadásában. (Fotó:
Ránki Dániel / Index)
Bár úgy tűnik, ők nem valódi mexikói birkózók. Az első Lucha libre (mexikói pankráció) klubot egy Salvador Lutteroth nevű ember alapította 1933-ban. A televízió ötvenes évekbeli elterjedésével aztán a Lucha libre lett az első számú tévés szórakoztató műfaj a közép-amerikai országban. A Lucha libre szakértők szerint a maszkok az Azték Birodalom jelképeinek adóznak. (Fotó:
Ránki Dániel / Index)
A cowboy Berettyóújfaluból érkezett a fesztiválra. Azt állítja viszont, hogy bolygónak öltözött. (Fotó:
Ránki Dániel / Index)
(Fotó:
Ránki Dániel / Index)
A parókás férfiak flamandok, nem véletlenül van egyikük hátán egy flamand zászló. Annak ellenére választották a női külsőt, hogy választhatták volna az oroszlánt is, a flamand közösség első számú szimbóluma ugyanis a vörös nyelvekkel és karmokkal, sárga háttér előtt ábrázolt fekete oroszlán. A legenda szerint a 14. század elején egy csatában már „Flandria az oroszlán!” csatakiáltással vonult négyszáz lovag a harcba. A Balaton Soundon idén egyetlen oroszlán sem vesz részt. (Fotó:
Ránki Dániel / Index)
A banánok osztrákok, és egy felfújhatós, műanyag majmot üldöznek. A banán egyszikű, lágy szárú növény, amely kisbabáknak is adható, mivel nagyon könnyen emészthető. Átlagosan mindössze 110 perc alatt ürül ki a szervezetből. Az Angliában és Afrikában fűtőanyagként is használatos növény kalóriatartalma magas, diétázóknak nem ajánljuk. (Fotó:
Ránki Dániel / Index)
A beöltözés összességében rendkívül hatékony csajozásnak bizonyul, figyelmes megfigyelők Batmant az éjszaka legkülönfélébb időpontjain a legkülönfélébb nőkkel láthatják. Batman legelőször 1939 májusában tűnt fel. Legutóbb pedig pénteken a Balaton Soundon. (Fotó:
Ránki Dániel / Index)
A cimboráját cirógató ló lengyel, és még az is lehet, hogy ugyanaz a ló, aki 2010-ben Németországban, Spanyolországban, Walesben és Norvégiában, és a skóciai Aberdeenben is váratlanul felbukkant a Google Street View képein. (Fotó:
Ránki Dániel / Index)
Az írnek tűnő és írnek öltöző fesztiválozók írek. Kalapos, mellényes ír manók (leprechaun-ok) ők, akik a mese szerint alapvetően cipészek, minden keresetüket aranypénzként gyűjtögetik, és a szivárványok tövében rejtik el. Ha egy ember elkap egy ilyen manót, kívánhat hármat, és a mágikus törpe teljesíti a kívánságot. (Fotó:
Ránki Dániel / Index)
(Fotó:
Ránki Dániel / Index)
Rovataink a Facebookon