További Belföld cikkek
- Megérkezett a havazás, baleseteket és fennakadásokat okozott az utakon
- Uszály ütközött a Margit híd lábának, több hajóban is kárt tett
- Orbán Viktor: A békéről beszélni Európában olyan volt, mintha ördögöt idéznél
- Kemény üzenetet küldött David Pressmannek lehetséges utódja: Hagyd abba ezt az ostobaságot
- Parázs vita alakult ki Magyar Péter és Fülöp Attila között
A magyar nemzet biológiai fennmaradása
Kövér László |
Komoly figyelmeztetésnek nevezte azokat a demográfiai előrejelzéseket, amelyek szerint 50 év múlva Magyarország lakossága 6,5-7,5 millió főre csökkenhet, és ezen belül lakosság több mint felének életkora meghaladja majd az 50 évet.
Irritáló kommunikáció
A Fidesz politikusa kiemelte, hogy a polgári kormány elsősorban saját felelősségükre próbálta ráébreszteni az embereket. Példaként említette a saját erő mozgósítását támogató Széchényi-tervet, illetve azt, hogy azokat a családokat támogatták, ahol van saját munkával megszerzett jövedelem. "Csak a széles és erős középosztály tudja felemelni azokat is, akik önmaguk erre képtelenek" - szögezte le.
Kövér szerint a Fidesz választási vereségének egyik fő oka az volt, hogy nem tudta megfelelően kommunikálni ezeket az értékeket és ezt az értékelvű politikát. A Fidesz számára meglepetés volt, hogy nemcsak megszólítani nem tudta a többséget, de kommunikációja a maguk erejében nem bízók szemében annyira irritáló volt, hogy azok tömegesen szavatak a polgári kormány ellen.
Proli irigység, prehumán ösztönök
Emellett a szocialisták sikerrel építettek "a proli irigység és a nacionalista düh ötvözésével a prehumán ösztönökre". Ennek eredményeként alakult ki Kövér szerint az, hogy ma Magyarországon "az első vonalbeli kommunisták vannak kormányon, eltérően Romániától, ahol a második vonalba tartozó kommunisták kormányoznak".
Kövér ugyanakkor optimistán ítélte meg a Fidesz esélyeit a következő választásokon. A Fidesz első alkalommal alakított ki olyan közösséget, amelyet a politikai meggyőződés forraszt egybe. Ezt a közösséget meg kell őrizni és erősíteni, mert a szembenálló fél mögött nincs közösség, nincs értékrend, csak egy választási tömeg. "A proli düh azonban mindig a felül lévők ellen irányul, és most nem mi vagyunk hatalmon" - tette hozzá.