Sötét múlt, nemzetbiztonsági kockázat
Utalt arra, hogy Medgyessy Péter döntött, és nem mondott le a posztról. Egynapos ingadozás után pedig a koalíció pártjai is bizalmat szavaztak neki. Dávid Ibolya szerint azonban választ kell adni arra a kérdésre is, hogy lehetnek-e olyan tények, amelyek alapján a miniszterelnök mégis máshogy döntene, és az őt megválasztó képviselők is módosítják korábbi véleményüket.
Az MDF elnöke szerint ilyen tények attól a vizsgálóbizottságtól várhatóak, amelyet pártja kezdeményezett és amelyet immár az MSZP és az SZDSZ is támogat. A politikus úgy vélte, a testület egyik legfontosabb feladata annak megállapítása: jelent-e nemzetbiztonsági kockázatot, hogy a miniszterelnök ilyen sötét múlttal rendelkezik.
Felrúgták a szabályokat
Dávid Ibolya után Kuncze Gábor, az SZDSZ elnöke konzultált négyszemközt Mádl Ferenccel. A megbeszélést követően a szabad demokrata politikus elmondta, tájékoztatta a köztársasági elnököt arról, hogy a kormány stabil, alkotmányos válságról nem beszélhetünk, a koalíciós társak pedig támogatják a kabinetet. Ő is megerősítette, hogy pártja az MSZP-vel együtt támogatja az MDF vizsgálóbizottságáról szóló indítványát, ugyanakkor hozzátette, az SZDSZ fontosnak tartja saját vizsgálóbizottsága felállítását is, amelynek célja, hogy tisztázza, az elmúlt 12 esztendő kormányzati emberei közül ki volt a III-as főcsoportfőnökséghez kötődő személy.
Az SZDSZ elnöke fontosnak tartja azt a két törvénytervezetet is, amelyet a szocialista párttal közösen nyújtanak be. Kuncze a mostani ún. ügynöküggyel kapcsolatban úgy vélekedett, a kialakult helyzetért a felelősség azokat terheli, akik ismét felrúgták az írott és íratlan szabályokat.
Mádl Ferenc az előrejelzések szerint pénteken összegzi a négy parlamenti párt elnökével folytatott eszmecseréje tapasztalatait és mondja el véleményét a Medgyessy-ügyről.