További Belföld cikkek
- Egy fideszes polgármester is felszólalt az önkormányzati bevételek kormányzati megcsapolása miatt
- Négy hónap házasság után gyilkolta meg feleségét egy férfi Fóton
- Öngyilkossági kísérlete közben gondolta meg magát egy bajai férfi
- Nagyobb motorra ülhetnének az autósok, életveszélyes KRESZ-módosítás jöhet
- Magyar Péter is megszólalt az audis ámokfutó ügyében történt fejleményekről
A rendőrség Kulcsár ügyvédjének múlt heti tájékoztatása alapján bízik abban, hogy a bróker megjelenik a kihallgatáson. Ezt korábban maga a bróker is megerősítette egy külföldről adott nyilatkozatában.
Mi van, ha mégsem
A Népszabadságnak nyilatkozó, nevük elhallgatását kérő "közelállók" szerint Kulcsárnak "van miért féltenie az életét is".
Nem keresték
Amennyiben Kulcsár nem jelenne meg a csütörtöki kihallgatáson, a rendőrség automatikusan országos és nemzetközi elfogatóparancsot adna ki a bróker ellen. A nyomozók azonban nem erre készülnek, bíznak megjelenésében. A hatóságnak egyébként nincsen tudomása arról, hol tartózkodik Kulcsár. Mint Németh Lajos, az ORFK szóvivője az Indexnek elmondta, nem is keresték. "Okafogyott lett volna" a keresés, hiszen jogi képviselője útján Kulcsár jelezte, részt vesz a kihallgatáson - magyarázta a szóvivő.
A nemzetbiztonságnak lépnie kellett volna
Az Index kérdésére, hogy Áder János, akitől Kulcsár "politikai támogatást" kért, miért nem értesítette a hatóságokat a találkozójuk után, Demeter azt mondta: a frakcióvezető nem tehetett mást, csak azt tanácsolhatta, hogy Kulcsár forduljon a nyilvánossághoz. Mint mondta, Kulcsár politikai támogatást kért, de azt "nem kapta meg".
Vizsgálják Kulcsár vészforgatókönyvét
"Nem örül" a rendőrség annak, hogy nyilvánosságra került Kulcsár Attila "vészforgatókönyve" - mondta el Molnár Csaba, a nyomozás egyik vezetője. (Ez ügyben az alezredes bizalommal fordulhat kollégáihoz, a levélről elsőként a Blikk hétfői száma számolt be az ORFK és az MTV Kékfény című műsorát beharangozó cikkében.) A rendőrség egyelőre vizsgálja a levél hitelességét, gyanúsnak találják ugyanis, hogy az Attila aláírással kiküldött levél egyes szám harmadik személyben említi a brókert. A levél nem befolyásolja a nyomozást - mondta el Molnár.
Kulcsár külföldre távozásával kapcsolatban a Fidesz Tóth András, a nemzetbiztonsági szolgálatokért felelős államtitkár személyes felelősségét is felvetette. Tóth hivatali elődje, Demeter Ervin szerint Kulcsár részben saját magát is feljelentette az államtitkárral történt találkozóján, ezért Tóthnak intézkednie kellett volna, hogy a bróker ne hagyhassa el az országot.