Papíron produkálták a taglétszám-robbanást
További Belföld cikkek
- Tombol az influenzajárvány, több kórházban is látogatási tilalmat vezettek be
- Kikapott a kormánypárti jelölt, független képviselő került be az önkormányzatba Sátoraljaújhelyen
- Viharlos szélre, hófúvásra és nagyon sok hóra figyelmeztetett a Magyar Közút
- Két magyar túrázó rekedt a szlovén Kamniki-Alpokban, nem tudják kimenteni őket
- Demszky Gábor: Olyan, mintha még a Kádár-rendszerben élnénk
A Vas megyei MSZP két tábora között hamarosan meg kell indítani a tárgyalásokat a tagrevízió lebonyolításáról, miután pártszervezetek újjáalakításának menetrendjéről már a hétvégi országos elnökségi ülésen le kell tenniük egy konszenzusos javaslatot. Mint ismertes, a nemi inzultus vádjával is megspékelt fiktív tagtoborzási botrány miatt a párt országos etikai bizottsága feloszlatta a vasi területi és a megye 26 helyi szervezetét.
Gyors karrier
Az Index információi szerint a feloszlatott szervezetek nagy száma a jelenlegi elnökkel, Tóth Csabával szemben álló csoportban is meglepetést váltott ki, miután a szervezetekről, azok taglétszámáról, épp vitatott voltuk miatt nem volt információjuk. Vas megyében ugyanis a Tóth Csaba-Szabó Bálint körüli csoportosulás 2003-as megjelenése előtt 7-8 helyi szervezet működött, főként a megye nagyobb városaiban. Az időközben vasi MSZP-elnökké illetve vasi Fibisz-elnökké előlépett duó azonban gyors és nagyarányú taglétszám-növekedést ért el az addig inkább csak vegetáló kőszegi szervezetben. A helyi taglétszám-robbanás kihatott a környék több településére is, így Csepregen, ahol 2002-ben Szabó Bálint még Fidesz támogatással indult a polgármesteri címért, 2004-re már a megye egyik - papíron - legnagyobb szocialista szervezetének vezetője lett.
Messze az átlag alatt
A 2004-es EP-választás eredményei azonban nem támasztották alá a pártépítés taglétszámban jelentkező dinamizmusát. A vasi szervezet összességében jelentősen lerontotta az MSZP számára egyébként sem kedvező eredményeket. Míg a párt országosan 34,3 százalékos támogatást tudott felmutatni, addig a nyugati megyében szavazóinak aránya 27,2 százalék volt. A megye átlagát pedig figyelemre méltó módon azok a települések rontották jelentősen, amelyekben Tóth és Szabó az előző években elvileg komoly pártépítési eredményeket ért el.
Tóthot és Szabót Horváth Csaba, a Vas Megyei Cigány Önkormányzat irodavezetője támadta meg 2003 decemberében, amikor azt állította hogy pénzért toborzott roma tagokkal töltik fel a kőszegi alapszervezetet. A fiktív tagtoborzás vádjára a vasi MSZP etikai bizottsága első fokon feloszlatta a kőszegi alapszervezetet, majd kizárta tagjai közül az ügyben érintett Tóth Csabát és Szabó Bálintot. Az MSZP központi etikai bizottsága hosszas halogatás után megsemmisítette a vasi bizottság döntését, Tóth így szeptembertől lett az MSZP Vas megyei elnöke.