Ötödik a férfi vegyes váltó

2001.07.28. 19:58
A fukuokai "vizes" világbajnokságon vasárnap befejeződnek az úszók versenyei is. A szombati versenynapon a magyar férfi vegyes váltó új országos csúccsal az ötödik helyet szerezte meg. A férfi pólósoknál kialakult a döntő párosítása, a címvédő spanyolok az Európa-bajnok jugoszlávokkal mérkőznek.
Az úszódöntők utolsó előtti napján az öt döntőből egy volt magyar érdekeltségű, a férfi 4x100 méteres vegyes váltó a negyedik legjobb idővel jutott be a szám fináléjába. Az olimpiai ötödik kvartett első embere a hátúszó Horváth Péter volt, aki remek idővel (55.48 mp), a szenzációs harmadik helyen váltotta a mellúszó Güttler Károlyt. A válogatott rangidősére sem panaszkodhattunk, 1.01. 29 percet úszott, és hatodik helyen ért célba. A harmadik ember, a pillangózó Gáspár Zsolt (53.05 mp) némileg visszaesett, és hetedik helyen váltotta a gyorsúszó Zubor Attilát.

Országos csúccsal ötödik a váltó

Zubor óriási időt úszott ( 48.47mp), amely az összesítésben az hatodik helyet jelentette. Ráadásként sikerült legyőznie a hollandok klasszisát, Pieter Van den Hoogendbandot. Az időeredmény3:38.29 perc, amely új országos csúcs, és hogy örömünk teljes legyen, a holland és az amerikai válogatott kizárásával ötödik helyen zárt a csapat. A győzelmet természetesen az ausztrálok szerezték meg Ian Thorpe vezérletével, mögöttük az németek léptek elő második helyre, míg a bronzérem az oroszoknak jutott.

Geoff Huegill (ausztrál) 23.50 mp
2. Lars Frölander (svéd) 23.57 - Európa csúcs (régi: 23.66, Mark Foster, 2001. július 27., Fukuoka)
3. Mark Foster (brit) 23.62
4x100 m vegyes váltó, világbajnok: Ausztrália (Matt Welsh, Regan Harrison, Geoff Huegill, Ian Thorpe) 3:35.35 p
2. Németország 3:36.34
5. Magyarország (Horváth Péter, Güttler Károly, Gáspár Zsolt, Zubor Attila) 3:38.29 - országos csúcs (régi: 3:38.58, Horváth Péter, Güttler Károly, Gáspár Zsolt, Zubor Attila, 2000. szeptember 22., Sydney)

Spanyol-jugoszláv finálé pólóban

A vízilabdázóknál már ez elődöntőket rendezték meg, ahol meglepetésre elbukott a mienket legyőző olasz válogatott. A mérkőzés kísértetiesen emlékezett a gólszegény magyar-olasz összecsapásra, de ezúttal az "itáliaiak voltak a magyarok", hiszen mindössze kétszer tudtak betalálni az ellenfél kapujába.. A spanyol válogatott a kétgólos Ballart vezérletével 4-2-re diadalmaskodott, és bár ők a címvédők, döntőbe jutásuk az elmúlt világversenyek eredményei alapján váratlan.

A másik ágon papírforma eredmény született, az Európa-bajnok jugoszláv válogatott bár megizzadt a az oroszok ellen, Vujaszinovicsnak két másodperccel a meccs vége előtt szerzett találatával végül 9-8-ra győztek, és közel kerültek a bravúrhoz, hogy az idei két nagy világverseny (vb, Eb) aranyérmét egyaránt megszerezzék.

A magyar csapatot érintő hír, hogy a görög válogatott meglepetésre egy góllal felülmúlta a horvátokat, így a hellének lesznek az amerikaiakat legyőző mieink ellenfelei vasárnap 6.30 órakor.

Erednények

elődöntők:
Spanyolország-Olaszország 4-2 (0-0, 3-1, 1-1, 0-0)
góldobók: Ballart 2, Moro, Perez 1-1, ill. Rath, Angelini
Jugoszlávia-Oroszország 9-8 (4-4, 1-1, 2-2, 2-1)
góldobók: Vujasinovic 4, Sapic, Ikodinovic 2-2, Pekovic, Jelenic 1-1, ill. Gorskov, Zinnurov 2-2, Jerisov, Csomakidze, Rekecsinszkij, Balasov 1-1