Két kormánytag is aláírt Schmitt elmozdítása érdekében
További Sport cikkek
- Pécsről indul a 2025-ös Challenger Teqball League-szezon
- Embertelen körülményekkel küzd meg hamarosan négy magyar hegymászó
- Végső búcsú minden idők egyik legjobb magyar sportolójától
- Remek teljesítmény a magyar bajnoki címvédőtől, megszerezte első hazai BL-sikerét
- Hullanak a nagyágyúk, hajmeresztő balesete után a kilencszeres ralivilágbajnok is feladta a Dakart
Csütörtökön érkezett újabb fejezetéhez a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) körüli politikai és hatalmi harc, a Magyar Sportújságíró Szövetség elnöke, Szekeres István ugyanis átadta ötvenöt MOB-tag aláírását az ügyvezető igazgatónak, Molnár Zoltánnak.
Egyetlen pont: visszahívás
A 166 fős tagság egyharmada azért kezdeményezi a rendkívüli közgyűlést, mert szeretnék "a MOB hatékonyabb érdekképviseletét és érdekérvényesítési képességének helyreállítását", valamint "a MOB elnökének visszahívását."
A tizenhét éve az elnöki posztot betöltő Schmitt Pál ennek megfelelően nem hátrálhatott meg, bár ő maga október tizennegyedikén - a választások után - szeretett volna a tagság elé állni, összehívta a közgyűlést szeptember másodikára. Helyszín még nincs, a meghívók postázását viszont elkezdték.
Szekeres és Mesterházy a függetlenség mellett
A beadványt aláírók között van két kormánytag, hiszen az augusztus huszadikán a határmódosításról beszélő Szekeres Imre a Magyar Triatlon Szövetség elnöke, míg az államtitkár, Mesterházy Attila a Sportegyesületek Országos Szövetségének (SOSZ) elnöke. Nehéz nem feltételezni, hogy a SOSZ-ból nem az ő hatására kezdeményezték többen Schmitt leváltását.
A szocialista polgármesterek közül Balogh Józsefet, Csabai Lászlónét, Ipkovich Györgyöt, Szegedről pedig az alpolgármestert, Szentgyörgyi Pált zavarja Schmitt jelenléte, a szabaddemokraták közül Dióssy Lászlót. A fideszes elöljárók - Szita Károly, Kósa Lajos - természetesen ügyet sem vetettek az aláírásgyűjtésre. Schmitt ellen vannak még a baloldali többséggel rendelkező megyei közgyűlések elnökei.
A sízők, az íjászok és a tollaslabdázók sem kedvelik
A tornászok sem igazán kedvelhetik, hiszen a hazai szövetség mind a négy vezetője szeretné őt elmozdítani. A Ferencváros csődjéért korántsem felmenthető Kácsor Attila is úgy gondolja, hogy változás kellene az olimpiai mozgalom élén.
Rajtuk kívül a sízők, az íjászok, a tollaslabdázók, a gyeplabdázók, a ritmikus gimnasztikázók is károsnak látják a tevékenységét. A nagyobbak közül az atléták, a labdarúgók, és a kézilabdázók szeretnének változást. És persze az úszók, hiszen a szövetség elnöke, Gyárfás Tamás volt a kihívója hétfőig Schmittnek, amíg nem visszakozott.
Darnyi és Egerszegi is kiállt Schmitt mellett
Schmitt ellenzői között nagy név mindössze a világbajnok birkózó Gáspár Tamás van, aki szövetségének főtitkára.
Az Olimpiai Bajnokok Klubjából nincs senki az aláírók között, ők már korábban jelezték, hogy szerintük Schmitt politikai szerepvállalása nem hátrányos. Hétfőn hat olimpiai bajnok úszó is csatlakozott, köztük Darnyi Tamás, aki a szövetségben Gyárfás alelnöke.
Ellenjelölt egyelőre nincs
A közgyűlésen a résztvevők ötven százalék plusz egy szavazattal is megbuktathatják Schmittet, ám az egyelőre még kérdéses, hogy ha ez sikerül, akkor ki lehet az utóda, hiszen arról majd egy másik közgyűlésnek kell döntenie. Ellenjelölt egyelőre nincs, hacsak Gyárfás nem gondolja meg mégis magát.