Talmácsi Gábor 2. az első időmérőn

2008.06.20. 15:51 Módosítva: 2008.06.20. 16:09
A 2. helyen végzett Talmácsi Gábor a Brit GP 125-ös kategória pénteki időmérőjén. A világbajnok szombaton még jobb lehet.

Talmácsi Gábor a második helyen végzett a gyorsasági motoros világbajnokság Brit Nagydíjának első időmérő edzésén, a 125 kcm-es kategóriában.

A verseny honlapja szerint az összetett pontlistán jelenleg hatodik helyen álló címvédőnél csak az olasz Simone Corsi volt gyorsabb.

125 kcm, 1. időmérő

1. Simone Corsi (olasz, Aprilia) 1:37.488 p

2. Talmácsi Gábor (Aprilia) 1:37.520 3. Sergio Gadea (spanyol, Aprilia) 1:37.649

4. Scott Redding (brit, Aprilia) 1:37.766

5. Pol Espargaro (spanyol, Derbi) 1:37.949

Ráadásul ő is csak 3 századmásodperccel, így a magyar motorosnak jó esélye van a javításra.

A második időmérő edzés szombaton lesz, ezen a Talmácsi még előrébb is kerülhet.

Úgy tűnik, szárazon jól megy az Aprilia, de ha esni fog, akkor is lesz sansza lesz a pole pozíció megszerzésére: nedves pályán a legjobbak közé tartozik, Doningtont pedig kifejezetten kedveli, fekszik is neki. Talmácsi az idén még nem volt pole pozíciós, a legjobb eredménye éppen egy 2. hely volt, még az év első futamán, Katarban.