A németek kis híján elkapták a szerbeket

2008.08.10. 12:21
Mindkét csoportban megkezdődtek a küzdelmek a férfi vízilabdatornán. Spanyolország aratta a legmagabiztosabb sikert, a mieink Montenegróval az egyetlen döntetlent játszották. Az ausztrálok meglepően könnyedén verték meg a görögöket.

A magyar válogatott kétnegyednyi remek játék után döntetlenre végzett Montenegró ellen. A mi csoportunkban a spanyolok kezdték a programot. Nagyon simán verték Kanadát úgy, hogy a kanadaiak 30 lövéséből csak hat talált utat Inaki Aguilar kapujába. Remekül védekeztek a spanyolok, 12 lövést blokkoltak. A legeredményesebb játékosuk az egyaránt 3-3 gólt szerző Guillermo Molina és Javier Garcia volt.

A harmadik párban az ausztrálok a görögök ellen játszottak. Némi meglepetésre az ausztrálok simán nyertek a legutóbbi világbajnokságon 6. görögök ellen. Pedig az európai csapat kezdett jobban. Az első negyedben két góllal is vezettek, de fordítottak az ausztrálok. A görög kudarc oka, hogy az utolsó két negyedben egyetlen gólt sem lőttek. Ebben óriási szerepet vállalt James Stanton, az ausztrálok kapusa, aki két ötméterest és négy lövést fogott. Nagyon keveset lőttek a görögök, mindössze 13-szor próbáltak. Az ausztrál csapatból Figlioli 4, McGregor 3 gólt lőtt.

A B csoportban Szerbia az utolsó negyedben mutatott remek játékával győzött Németország ellen. A németek kétgólos előnnyel zárták az első negyedet, a félidőben már egy gólos szerb fórral fordultak. Hiába ment el újra Szerbia három góllal, a németek hihetetlen elszántan kapaszkodtak. 8-7-es szerb előnnyel következett az utolsó nyolc perc, ami az Eb-ezüstérmes egyértelmá fölényét hozta. Filipovics, Gocsics és Szapics góljaira nem érkezett válasz a másik oldalról, így a vége magabiztos siker lett. A szerbeknél Pijetlovics 4 gólt lőtt kilenc próbálkozásból.

Csak az első negyed volt szoros a horvát-olasz mérkőzésen. A második után 5-3, a harmadik után 9-4 volt Horvátország javára. Az utolsó negyedben a biztos vezetés tudatában kiengedtek kicsit, így négygólos lett a különbség. A horvátok legjobb gólszerzője a három találatig jutott Miho Boskovics volt, ugyanennyi gólt jegyzett az olaszoknál Maurizio Felugo.

Fokozatosan őrölte fel az amerikai válogatott a kínai csapatot, és a végén magabiztosan nyert, Tony Azevedo 5 gólt dobott, ezzel a tornán az első nap után vezeti a góllövőlistát.

Eredmények

A csoport: Spanyolország-Kanada 16-6 (5-2, 4-2, 3-1, 4-1), Magyarország-Montenegró 10-10 (3-3, 3-1, 2-4, 2-2), Ausztrália-Görögország 12-8 (5-5, 4-3, 2-0, 1-0). A csoport állása: 1. Spanyolország 2 (16-6), 2. Ausztrália 2 (12-8), 3. Magyarország 1 (10-10), Montenegró 1 (10-10), 5. Görögország 0 (8-12), 6. Kanada 0 (6-16).

B csoport: Szerbia-Németország 11-7 (1-3, 5-2, 2-2, 3-0), Horvátország-Olaszország 11-7 (3-3, 2-0, 4-1, 2-3), Egyesült Államok-Kína 8-4 (3-1, 1-2, 2-1, 2-0). A csoport állása: 1. Szerbia 2 (11-7) és Horvátország 2 (11-7), 3. Egyesült Államok 2 (8-4), 4. Németország 0 (7-11) és Olaszország 0 (7-11), 6. Kína 0 (4-8).