Portugália
Szlovénia

Kick-box Eb: 15 magyar döntőzik Bukarestben

2012.11.30. 11:27

Tizenkilenc magyar sportoló jutott a bukaresti kick-box Európa-bajnokság döntőjébe. A pointfighting csapatból kilencen, a kick-light kategóriában négyen, a full contactban ketten döntőzhetnek.

Pointfightingban Kádas Adrienn (-60kg), Busa Andrea (Halker-KiralyTeam, -65kg) és Veres Alex      (-69kg) a négy között kikapott, így bronzéremmel zárt csütörtökön.Európa-bajnoki bronzéremmel

Varga László ( -57kg), Veres Richárd (-63kg), Gömbös László ( -74kg), Imre Tamás (-79kg), Veres Mercédesz ( -50kg) és Hanicz Nelly ( -55kg) pénteken döntőznek. Míg Jároszkievicz Krisztián ( +94kg), Nagy Henrietta ( -70kg) és Kondár Anna ( +70kg) szombaton megy az aranyért, ekkor rendezik meg a csapatversenyt is, ahol szintén éremesélyes a válogatott.

A kick-lightosoknál hat versenyzőből négynek sikerült bejutnia az Európa-bajnokság döntőjébe. Bayer Péter (+94 kg) egy volt világbajnokot győzött le nagy küzdelemben, kemény csatában Hargitai Viktor (94 kg) is döntőbe jutott. Andó László (74 kg) szoros mérkőzésen verte az egy súlycsoporttal feljebb három éve veretlen orosz viág- és Európa-bajnokot, Alekszej Lenberget. Miskolczi Anett (70 kg) jó hajrával győzte le a szlovák Smarovát.

A full-contactban a 63,5 kg-os Görbics Gábor egy jóval magasabb francia ellenfelet verve jutott döntőbe. Benedek Zsolt a norvég Halger Liamot jobb utolsó menettel verve lett döntős.