A XXX. nyári olimpián a magyar csapat várakozáson felül nyolc arany-, négy ezüst- és öt bronzéremmel zárt. Kövesse percről percre a londoni olimpia utóéletét!
A világbajnok Kirani James nyerte a férfi 400 méteres síkfutást. A mindössze 19 éves grenadai versenyző mögött a dominikai Luguelin Santos végzett a második helyen, a harmadik helyen a trinidadi Lalonde Gordon ért célba.
férfiak, 400 m:
1. Kirani James (Grenada) 43.94 mp
2. Luguelin Santos (Dominikai Köztársaság) 44.46
3. Lalonde Gordon (Trinidad és Tobago) 44.52
A rutinosabb Falcao sajnos végig irányítva, simán hozta a mérkőzést, 14-10-re nyert a negyedik helyen kiemelt bokszoló.
Az öt pontos hátrányból eddig nem nagyon sikerült ledolgozni, másfél perc a végéig, ráadásul ismét betalál az ellenfél.
Harcsa egyszer szépen betalált, de a brazil irányít, 5-4-re nyerte ezt a menetet, 11-6 oda.
Higgadtabban kezdték a második menetet, Harcsa egy szép balegyenest vitt be.
A brazil ellenfél többször talált 2-6 a pontozóknál. A folytatásban pontosabb bokszra lenne szükség.
Harcsa egyelőre védekezésre kényszerül, a brazil testre és fejre is talált.
A brazil kékben. Perceken belül kezdenek.
Harcsa továbbjutása esetén a brit Anthony Ogogo ellen bokszolhat, aki a német Hartelt búcsúztatta a negyeddöntőben.
A brazil bokszoló a negyedik helyen kiemelt, az előző fordulóban az azeri Migitinovot verte 11-24-re.
A 19 éves Harcsa, aki 6 centivel magasabb ellenfelénél, már két meccset is megnyert, a namíbiai Kasutót 16-7-re, a venezuelai Espinózát 13-16-ra verte.
A férfiak 75 kg-os kategóriájának negyeddöntőjében perceken belül bokszol Harcsa Zoltán a brazil Esquiva Falcao Florentino ellen. Ha továbbjut, akkor már biztosan bronzérmes.
A világbajnok orosz Julija Zsaripova nyerte a nők 3000 méteres akadályfutását. A 26 éves sportoló mögött a vb-második tunéziai Habiba Ghribi szerezte meg az ezüstérmet, a bronzérmes az etióp Sofia Assefa lett.
A magyarokkal azonos csoportban szereplő horvát válogatott ötödik mérkőzését is megnyerte, így százszázalékos teljesítménnyel jutott a negyeddöntőbe.
Horvátország-Spanyolország 30-25 (11-10)
Női foci elődöntőben kanadai előnyől fordítottak az amerikaiak, a rendes játékidő vége előtt tíz perccel 3-3 az eredmény. A kanadai Sinclair mesterhármast lőtt.
A kötöttfogású birkózók 120 kg-os kategóriájában a nyolcaddöntőben Deák Bárdos Mihályt legyőző svéd Johan Euren bronzérmes lett.
A súlycsoportot a címvédő kubai Mijain Lopez Nunez nyerte. A 60 kg-osok között az iráni Omid Hadszi Noroozi nyert, míg a 84 kg-osoknál az orosz Alan Hugajev győzött.
1948 után nyertek ismét kosárlabdameccset a britek az olimpián, Kína válogatottját 90-58-re intázték el a házigazdák, így győzelemmel búcsúztak a tornától. A britektől a legeredményesebb Achara volt, aki 16 pontot dobott.
A legutóbbi győzelem alkalmával Írországot verték meg 46-21-re a 48-as londoni játékokon.
A 2004-ben Athénban aranyérmes Felix Sanchez nyerte a 400 méteres gátfutást hétfőn a londoni olimpián. A 34 éves dominikai sportoló 47.63 másodperccel nyert. A második helyen az amerikai Michael Tinsley végzett, míg a harmadik a Puerto Ricó-i Javier Culson lett. (MTI)
Barack Obama eltörli az olimpiai érmek értéke után fizetendő adót – írja a Telegraph. Az Amerikai Egyesült Államokban ugyanis eddig a sportolónak fel kellett tüntetni adóbevallásának bevételi oldalán a szerzett érmek értékét, és bizonyos százalékát adóként befizetni, az elnök szerint azonban ez különösen kicsinyes húzás a világ élvonalába tartozó sportolókkal szemben, így javaslatot nyújtott be az éremadó eltörlésére.
Az olasz vízilabdások 10-7-re verték a spanyol válogatottat, ezzel eldőlt, hogy Olaszország-Magyarország negyeddöntőt rendeznek szerdán.
Az ukrán Olekszij Torohtij győzelmével végződött a férfi súlyemelők versenye a 105 kg-os súlycsoportban. A második helyen az iráni Navab Nasirselal, a harmadikon a lengyel Bartlomiej Bonk végzett.
Eredmények, súlyemelés, 105 kg,
1. Olekszij Torohtij (Ukrajna) 412 kg (szakítás: 185 kg, lökés: 227 kg)
2. Navab Nasirselal (Irán) 411 (184, 227)
3. Bartlomiej Bonk (Lengyelország) 410 (190, 220)
(MTI)
Komolytalan versenyzésért előbb kizárták, majd mégis rajthoz engedték Taufik Mahlufi algériai futót a londoni olimpián.
Az algériaiak azonban megóvták a döntést, és arra hivatkoztak, hogy a futónak térdproblémái voltak, amit jeleztek a szervezőknek. Tiltakozásukhoz csatoltak egy orvosi igazolást is, amely megerősítette, hogy kisebb térdsérülése volt az atlétának, ezután az IAAF visszavonta a kizárásról hozott határozatát.
Mahlufi a tavalyi Afrika-bajnokságon 800-on arany-, 1500-on pedig bronzérmes volt, és Londonban az elődöntőjét megnyerve jutott be a hosszabb távon a fináléba. (MTI)
Egyre valószínűbb, hogy az olaszok ellen játszanak férfi vízilabdásaink a negyeddöntőben, az utolsó negyed előtt 8-4-re vezetnek az olaszok a spanyolok ellen.
A favorit fehérorosz Nagyezsda Osztapcsuk nyerte a női súlylökést. A Pekingben bronzérmes, 31 éves sportoló - aki a harmadik sorozatban dobta meg a végső győzelmet érő 21,36 métert - mögött a címvédő új-zélandi Valerie Adams végzett a második helyen, a harmadik pedig az orosz Jevgenyina Kolodko lett. (MTI)
Ryan Lochte után Michael Phelps is comingoutolt egyet azzal, hogy márpedig az olimpiai úszók igenis belevizelnek a medencébe, igaz, Phelps szerint főleg a kemény edzések közben. „Egy kétórás, kőkemény edzés alatt nem nagyon van időnk kijárkálni brunyálni, de a vízben eleve van fertőtlenítőszer, szóval nem veszélyes” – osztotta meg a részleteket Phelps a nagyközönséggel. Korábban Lochte is comingoutolt a témával kapcsolatban, aztán gyorsan visszakozott, és kijelentette, hogy csak viccelt; néhány napja pedig az egykori válogatott Caroline Geehr rántotta le a leplet a vízbevizelő úszókról.
Az olimpia első két hetében nagyot kaszáltak a brit fogadóirodák, köztük a William Hill és a Betfair. Eddig egyik korábbi nyári játékok során sem tettek fel annyi pénzt a fogadók, mint most, igaz a pénzforgalom még így sem nagyobb, mint egy átlagos Premier League-forduló napján.
A legtöbben focira és teniszre fogadtak, de népszerűek voltak az úszók, az atléták, a kerékpárosok és a bokszolók számai, valamont a kosárlabda is.
Az első magyar aranyérmet szerző Szilágyi Áront találta meg az olimpiát parodizáló The Onion, akik a nők versenyéből kizárt tollaslabdázókról is megmondják a magukét.
Eposzi jelzőkkel illette a nemzetközi média is a magyar vízilabda-válogatott szereplését az Amerikai Egyesült Államok csapata ellen. A tekintélyes Reuters hírügynökség például a „vízilabda nehézsúlyú veteránjainak” nevezte a csapatot, akik „szó szerint ledarálták” az amerikai válogatottat.
Az első negyed végén az olaszok 2-0-ra vezetnek a spanyol válogatott ellen a férfiak vízilabdatornáján. A csoportmérkőzés győztesével kerülhet össze a magyar csapat a negyeddöntőben.
A magyarok csoportjában a papírformának megfelelően a montenegrói együttes simán legyőzte a házigazda brit csapatot, ezzel a magyar válogatott a B csoport harmadik helyezettjeként jutott a negyeddöntőbe.
Vodzsan Ali Szeraj Abdulrahim Saherkani az egyik első szaúdi női olimpikon volt, a dzsúdós londoni szereplése azonban nem tartott sokáig, 82 másodperc után kiesett.
A vesztes összecsapás után többen rasszista és szexista megjegyzésekkel illették a sportolónőt Twitteren, amiért a tradíciókat megszegve részt vett a játékokon. A Saudi Gazette szerint ez háborította fel annyira a dzsúdós apját, hogy az összes becsmérlő feljelentésével fenyeget.
A twitter-bejegyzések másolatát elküldte az ország belügyminiszterének Vodzsan Ali apja, aki egy ügyvédet is felfogadott, hogy beperelje a sértegető felhasználókat. Leszögezte, nem azokkal a bejegyzésekkel van gondja, melyek lánya sportteljesítményt kritizálják.