A kajak-kenu és az úszás kapja a legnagyobb összegű sportszakmai támogatást a Magyar Olimpiai Bizottságtól.
A MOB kedden hozta nyilvánosságra honlapján a megítélt összegeket. A két sikersportág közül a kajak-kenu 303 millió, az úszás pedig 302,3 millió forinthoz jut. A harmadik helyen a vívás áll 194,9 millióval.
A társaságiadó-kedvezményben (tao) érintett öt látványsportág közül a vízilabda 125,85 millióra, a kézilabda 77,75 millióra, a jégkorong 14,1 millióra, a kosárlabda 9,35 millióra számíthat, míg a futball nem kap pénzt.
A MOB-támogatás mellett 14 sportág a kormánytól is számíthat egy-egy milliárd forintra. Az atlétika, birkózás, dzsúdó, kajak-kenu, ökölvívás, öttusa, sportlövészet, torna, úszás, vívás, korcsolya, a kerékpár, a röplabda és az asztalitenisz áprilisban kaphatja meg a plusztámogatást.
A legkevesebb támogatás a BMX-nek, a gyeplabdának és a lovaglásnak jár.
Érdekes, hogy az olimpiai műsorba most bekerülő rögbi csapatsportágként ugyanúgy hárommillió forintból gazdálkodhat, mint a szánkó, amelyben egyelőre egyetlen versenyző, Pulai Imre próbálkozik kijutni az olimpiára.
A támogatás összértéke 2,446 milliárd forint.
Az olimpiai műsorból könnyen kimaradható öttusa a sportszakmai támogatáson felül 15 milliót lótartásra és lóvásárlásra is kap. A nem olimpiai sportágak 140 millióból gazdálkodhatnak, a küzdősportok világjátékára 20 milliót szántak.
A MOB 475 millió forintból működteti önmagát.