Nem indul a Roland Garros címvédője
Nem indul a francia nyílt teniszbajnokságon az ausztrál Asleigh Barty, a női egyes címvédője.
A világranglista vezetője kedden Instagram-oldalán hozta nyilvánosságra, hogy az egészségügyi kockázatok miatt lemondta a részvételt. Döntésében az is közrejátszott, hogy edzője a beutazási korlátozások miatt valószínűleg nem lehetett volna ott Párizsban.
Az elmúlt évi francia bajnokság a legfontosabb torna volt a pályafutásomban, ezért is nehéz volt meghozni ezt a döntést. Az egészség, a családom és a csapatom biztonsága azonban mindennél fontosabb
– írta a 24 éves játékos.
Bartyt tavaly a Roland Garros megnyerése után a legjobb ausztrál sportolónak választották.
![GettyImages-1208616384](https://kep.cdn.indexvas.hu/1/0/3448/34486/344861/34486139_e47d600b5e800ec28effef46bf292364_wm.jpg)
Fotó: Dean Mouhtaropoulos / Getty Images Hungary
A francia szervezők hétfőn erősítették meg, hogy a koronavírus-járvány ismételt fokozódó terjedése ellenére lesznek nézők a hónap végén kezdődő Grand Slam-tornán.