HUN
    0
    2 NED Sabrina van der Sloot
    I/4’

Sabrina Van Der Sloot lőtt gólt, miután a magyar támadás közben kontrát fújtak a bírók.

• 2’
    Bedobott büntető | Hollandia | 1. negyed
    HUN
    0
    1 NED Simone van de Kraats
    I/2’

Simone Van De Kraats volt eredményes büntetőből.

• I/0’

A hollandok támadhattak először.

• Faragó Kamilla, Horváth Brigitta, Mahieu Geraldine és Neszmély Boglárka Párizsban debütál olimpikonként.

A skála másik oldalán a csapatkapitány Keszthelyi Rita negyedik ötkarikás játékán fog vízbe ugrani, ami magyar női rekord, Garda Krisztina pedig csatlakozik a „háromolimpiásokhoz”, írta a szövetség.

• Az olimpia női viadalán két ötcsapatos csoportban zajlanak a küzdelmek, az A csoportból négyen továbbmennek és a negyeddöntőben folytatják a B-jelű ötös továbbjutóival, az 1. a 4. ellen, a 2. a 3. ellen, és így tovább

A magyarok a hollandok után sorrendben Kanadával, Kínával és Ausztráliával találkoznak.

• A nemzeti csapat – amely az utolsó pillanatban, az év eleji dohai vb-n jutott kvótához – története során először két szövetségi kapitánnyal vág neki az ötkarikás játékoknak, Mihók Attila és Cseh Sándor a tavalyi, fukuokai világbajnokság után távozott Bíró Attila helyét vették át közösen.

A mieink jó formában érkeztek meg a francia fővárosba, a nyári felkészülés során a gárda először a csoportrivális Kanadával készült hazai környezetben, majd magabiztosan le is győzte tengerentúli riválisát egy gödöllői összecsapáson, ezt követően pedig Görögországban a Tetisz Kupán szerepelt, ahol az ausztráloktól kikapott, majd az olimpiai rendező franciák és a házigazda elleni sikerrel második lett.

Ezután az Egyesült Államokban tréningezett a nemzeti együttes, itt kétszer is megmérkőzött a sorozatban negyedik ötkarikás aranyára hajtó hazaiakkal, a második találkozón pedig le is győzte a regnáló világbajnokot, írja az MTI.

• Üdvözöljük kedves olvasóinkat!

14:00 órától az Európa-bajnok hollandok elleni csoportmérkőzéssel megkezdi olimpiai szereplését a magyar női vízilabda-válogatott a párizsi olimpián.

A hollandokkal az elmúlt időszakban többször is összecsapott a magyar csapat, az eindhoveni Európa-bajnokságon a házigazdák magabiztos győzelmet arattak, a dohai vb negyeddöntőjében azonban a magyarok ötméteresekkel diadalmaskodtak.