új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Vége

Kedves olvasóink! A magyar férfi vízilabda-válogatott győzelemmel kezdte az olimpiai tornát, pólóválogatottunk végül nehezen, mindössze egy góllal győzte le a házigazda franciák csapatát. 20 év után fordul elő, hogy olimpián sikerrel rajtoljon a magyar pólócsapat. Két nap múlva a spanyol válogatott ellen ugrik medencébe Varga Zsolt válogatottja. Részletes összefoglalónk a mérkőzésről alább.

• 8’
    Gól | Franciaország | 4. negyed
    HUN
    13
    12 FRA Michael Bodegas
    IV/8’

Manhercz még lőtt egyet, Fontani védett, a másik oldalon végül Bodegas távolról, elemi erővel bombázott a kapuba. De maradt egy gól a magyar előnyből, ami elegendőnek bizonyult a győzelemhez.

• 7’
    HUN
    13
    11 FRA Thomas Vernoux
    IV/7’

Vernoux gyorsan válaszolt, szépen elhajolt a blokkol elől, Vogel ebből szinte alig látott valamit.

• 7’
    Gól | Magyarország | 4. negyed
    HUN Vámos Márton
    13
    10 FRA
    IV/7’

Vámos minden bizonnyal lezárja a lényegi kérdéseket, fontos gólt szerzett közelről, 1 perc 11 másodperc maradt hátra.

• IV/7’

Zalánki játszotta be a szélről Feketének, aki egyből lőtt, de csak a kapufát találta el, nagy balszerencse. Rögtön meglódultak a franciák, Vernoux és Crousillat együttesen harcolt ki végül ötméterest, végül Vernoux lőtte el a labdát, de Vogel védett!

Maradt a labda a franciáknál, Bodegas kapta centerben a labdát, kiállítást harcolt ki, majd egymás után kétszer védett Vogel, elképesztő! A magyar kapus fél percen belül három gólt akadályozott meg.

• IV/6’

Hárai csúnyán fölévágta, jöttek a franciák, Thomas Vernoux egyből lőtt, de Vogel védett. Maradt a labda a franciáknál, de kontrát fújtak. A magyar támadásból 10 másodperc maradt, Feketéhez jutott el a labda, és úgy lőtt, hogy szögletre pattant a labda. Ezt követően emberelőnybe került a magyar csapat, Varga Zsolt pedig időt kért.

• IV/4’

Zalánki passzolt Vargának, ő neki vissza, végül Hárai kapta, akinek bombáját kivédte Fontani. Az ellentámadásból végül lövésig sem jutottak el a franciák, marad a kétgólos magyar előny.

• 4’
    HUN
    12
    10 FRA Thomas Vernoux
    IV/4’

Vámos ellen fújtak szabálytalanságot, Bodegast nem lehetett megfogni, ötméteres a vége. Vernoux végezte le az ötméterest, megint magabiztosan bombázott a hálóba, már csak két gól a csapatok között. Nagyon oda kell most figyelni.

• 3’
    HUN
    12
    9 FRA Enzo Khasz
    IV/3’

Enzo Khasz megint, megjött a lövőkedve, meglepően szépen hajolt el a blokkok mellett, és lőtt a jobb kapufa mellett a hálóba. Szép megmozdulás volt.

• 2’
    HUN Zalánki Gergő
    12
    8 FRA
    IV/2’

Hátra szorult a magyar támadás, végül Zalánki előtt volt a lehetőség, és hatalmas gólt lőtt, a labda a jobb kapufáról pattant be védhetetlenül.

• 2’
    HUN
    11
    8 FRA Enzo Khasz
    IV/2’

Szép megoldás a franciáktól, Enzo Khasz első gólját szerezte.

• 1’
    HUN Jansik Szilárd
    11
    7 FRA
    IV/1’

A negyedik ráúszást is a magyar csapat nyerte, miénk az első támadás. Jansik játszott Vargának, majd vissza neki, közben Molnár Erik harcolt ki egy kiállítást. Lassan járt a labda, de türelmesen kipasszolták az utolsó másodpercig, Jansik a végén pedig nagy gólt ragasztott – védővel az arcában. Szép volt.

• IV/0’

Ezt a negyedet egy góllal megnyerték a franciák, és Marion-Vernoux góljával háromgólos hátránnyal fordulnak a negyedik játékrészre a házigazdák. 8 perc maradt hátra a mérkőzésből.

• 7’
    Gól | Franciaország | 3. negyed
    HUN
    10
    7 FRA Romain Marion-Vernoux
    III/7’

A harmadik negyed végére kettős fórba kerültek a franciák, amelyet azonnal kihasználtak, Marion-Vernoux közelről bombázott a hálóba.

• III/7’

Óvatosabb a magyar támadás, nincs hova kapkodni, lassan a harmadik negyed utolsó percébe lépünk. Francia emberelőny lett újra, Crousillat pedig újra lőtt, nagy kedvvel, de csak a blokkba bombázott. A másik oldalon Vigvári lőtt, de most nem járt túl Fontani eszén.

• 6’
    Gól | Magyarország | 3. negyed
    HUN Manhercz Krisztián
    10
    6 FRA
    III/6’

Nagy Ádám Manhercznek passzolt, aki magabiztosan lőtt gólt a rövidbe. Figura teljesítve, mindent kiviteleztek a játékosok, amit a kapitány kért tőlük az előbb, újra négy gól a csapatok között.

• III/6’

A magyar szövetségi kapitány is magához hívja játékosait, főleg annak tudatában, hogy Fekete kiállítást harcolt ki az imént, emberelőnyben jöhet a magyar támadás – még 17 másodpercig.

• 5’
    HUN
    9
    6 FRA Ugo Crousillat
    III/5’

Bouet, Vernoux és Crousillat játszott össze emberelőnyben, oda-vissza passzolgattak, majd Crousillat lőtt végül, Vogel kezei alatt, nagy szerencsével talált a hálóba. Három sikertelen próbálkozás után neki is megvan az első gólja.

• III/5’

Hárait kiállították, időt kérnek a franciák, mivel nem sikerül újabb gólokat szerezniük, az idő pedig csak egyre telik, még mindig négy gól van a csapatok között.

• III/4’

Angyal kapta Vámostól középen a labdát emberelőnyben, egyből lőtt, de csak a kapufát találta el. A másik oldalon is jött egy kiállítás, Bouet lőtt azonnal, de Vogel eszén nem lehet túljárni.

• III/2’

Éles szögből jött a lövés Marion-Vernouxtól, de Vogel nagyon figyelt, és leszedte a levegőből a labdát. De maradt a franciáknál a labda, újabb lövésig viszont nem jutottak el – Bodegast próbálták keresni.

• III/1’

A mérkőzés harmadik ráúszását is a magyar csapat hozta el, pontosabban Vigvári. Az első támadást nem sikerült jól felépíteni, távolról kellett lőnie Vargának, de Fontani védett. Ugyanúgy, mint a méásiuk oldalon Vogel, aki Vernoux lövését hárította.

• III/0’

A félidő végén még fújtak egy kontrát a francia támadásra, Vámos pedig nem indított újabb támadást, lepörgette az órát, jöhet a félidő. Az első negyedet 5–1-re nyertük, a második negyed 4–4-es eredményt hozott, innen folytatjuk.

Arra nagyon kell figyelni a továbbiaknak, hogy ne forduljon elő az, mint a dohai világbajnokságon, miszerint a franciák ledolgozzák ellenünk jelentős hátrányukat.

• 8’
    Gól | Magyarország | 2. negyed
    9
    5 FRA
    II/8’

10 másodperc maradt a magyarok támadóidejéből, Zalánki nézegetett, nem lőtt, passzolt Manhercznek, aki viszont a hálóba dobott, a jobb felsőbe pattintott remekül. Ez most nagyon kellett.

• 7’
    Gól | Franciaország | 2. negyed
    HUN
    8
    5 FRA Thomas Vernoux
    II/7’

Az Angyal–Vernoux csatából megint utóbbi jött ki jobban, elvesztettük a labdát, és ugyan Bodegas gyorsan a hálóba dobott, közbefújtak már. Zalánki volt szabálytalan, Vernoux pedig ötméteresből hatalmas gólt dobott. Két Vernoux gól zsinórban.

• 7’
    HUN
    8
    4 FRA Thomas Vernoux
    II/7’

Thomas Vernoux megvillan, a franciák csillaga, szabad dobás után közéről, Angyal mellett bombázott a kapuba.

• 7’
    HUN Fekete Gergő
    8
    3 FRA
    II/7’

Jobbnál jobb helyzetet kerestek a franciák, végül csak a kapufát találták el, de a másik oldalon Varga is elszórta a labdát. Szinte üresen érkeztek a franciák a kapunk elé, de hátulról sikerült a szerelés Vámosnak, majd Fekete pattintott a hosszú felsőbe. Remek.

• II/6’

Hárai esetleges durvaságát videózták, de nem tűnt komoly szabálytalanságnak, nem is ítéltek semmit végül a bírók. Mehet tovább a játék

• 6’
    7
    3 FRA
    II/6’

Hárai harcolt ki kiállítást, emberelőnyben pedig nagyszerű játékot mutatott be a magyar csapat, Jansik első gólját szerzete. Mintha csak bezsákolta volna a labdát.

• 5’
    HUN
    6
    3 FRA Michael Bodegas
    II/5’

Francia időkérés volt, szusszantak egyet a csapatok, a házigazdák pedig emberelőnyben támadhattak. Crousillat játszotta középre a labdát, de magasra nyúltak a magyar kezek, nem jutott el a centerhez a labda, nem kellett Vogelnak közbeavatkoznia. A következő francia támadásból viszont Bodegas hatalmas bombagólt ragasztott, félfordulatból.