Azonnal válaszol az angolai csapat, beállóból szereztek most gólt.

HUN Klujber Katrin (42)
    7
    4 ANG
    12’

Kuczora passzából Klujber tört be, volt előtte terület, és szépen fejezte be az akciót. Ez most szép támadás volt.

• 11’
    HUN
    6
    4 ANG Juliana Machado (6)
    11’

Lábbal jók az angolaiak, Machadóról maradtak le a védők, könnyű gólt dobott.

• 10’

Füzi-Tóvizi adta el a labdát, de rá is estek közben, csuklóját fájlalta, de nem kellett ápolni. Eközben az angolaiak is eladták a labdát, Vámos kapott jó passzt, de kihagyta a ziccert. Janurik ezután megint védett, egyelőre ihletett formában a magyar kapus.

• 9’
    HUN
    6
    3 ANG Vilma Nenganga (2)
    9’

Nenganga jól cselekkel került ziccerbe, és nem hibázott. Zárkóznak az afrikaiak.

• 8’
    6
    2 ANG
    8’

Vámos labdaszerzése után Győri-Lukács kapta a labdát, aki remekül emelte át a kimozduló angolai kapust.

• 8’

Győri-Lukács ziccerét védte a kapus, majd Kassoma is komoly helyzetet rontott, nincs egyelőre újabb gól.

• 7’
    HUN
    5
    2 ANG Natália Kamalandua Fonseca (13)
    7’

Fonseca megint, két lövésből két gólt szerzett.

• 7’
    5
    1 ANG
    7’

Jön viszont a gyors válasz magyar oldalról is, Füzi-Tóvizi!

• 6’
    HUN
    4
    1 ANG Natália Kamalandua Fonseca (13)
    6’

hat és fél perc után végül jön az első angolai gól.

• 6’
    4
    0 ANG
    6’

Janurik újabb védés után szépen játszott össze a két szélsőnk, Győri-Lukács pattintott passz után lőtt a hálóba.

• 5’
    HUN Kuczora Csenge (59)
    3
    0 ANG
    5’

Simontól kapta Kuczora, aki középről, talpról lőtt szép gólt. Ehhez kellett az is, hogy a labda megpattanjon a blokkon. Remek.

• 4’

Üres kapuval támadtak a magyarok, Kuczora passzolt Klujbernek, aki betört volna, de lerántották. Maradt a labda nálunk, passzív volt a támadás, végül Klujber lőtt távolról, de védett az angolai kapus. A másik oldalon viszont továbbra sem születik meg az első angolai gól, most Janurik védett remekül lábbal.

• 3’
    2 perces kiállítás | Magyarország | 1. félidő
    Vámos Petra (38) HUN
    3’

Vámos kapott figyelmeztetést, később pedig két perces kiállítást kapott, amiért elhúzta helyéről az angolai beállót. A támadásból végül lőtt az angolai csapat, de a kapufa megmentette a magyarokat.

• 2’
    HUN Szöllősi-Schatzl Nadine (6)
    2
    0 ANG
    2’

Kcuzora, Vámos, Klujber volt a labda útja, majd Győri-Lukács nem tudta rendesen megfogni a labdát, kicsúszott a kezéből, vége a támadásnak. A magyar védelem is rendben volt, nem tudták az afrikaiak megjátszani a beállót, majd a másik oldalon Szöllősi-Schatzl gyorsan gólt dobott.

• 1’

A magyar női kézilabda-válogatott elkezdte harmadik csoportmérkőzését a párizsi olimpián, az ellenfél az előzetesen lényegesen esélytelenebb, de Párizsban jól teljesítő angolai csapat. A találkozót a magyar válogatott kezdte, hajrá magyarok!

Rengeteg magyar szurkoló van a helyszínen, hangosan biztatják a lányokat.

• Először a magyar válogatott tagjait szólították a pályára, majd érkeztek az angolai csapat kézilabdázói is. Jöhetnek a himnuszok.

A magyar csapat Janurik – Győri-Lukács, Klujber, Vámos P., Füzi-Tóvizi, Kuczora, Szöllősi-Schatzl összeállításban kezdi a mérkőzést.

• A mérkőzést a svéd Mirza Kurtagic és honfitársa, Mattias Wetterwik vezetik. A nemzetközi szövetséget pedig a dán Per Olesen képviseli.

• A B csoport harmadik fordulójának első mérkőzésén Hollandia 29–24-re legyőzte Spanyolországot, amellyel immár négypontos a holland csapat. A spanyolok harmadik csoportmérkőzésüket is elbukták, egyre reménytelenebb helyzetben vannak.

Per Johansson holland vezetőedző gólt ünnepel a Hollandia - Spanyolország mérkőzésen a Párizsi Olimpiai Játékok 2024-es Párizsban a negyedik napon a South Paris Arénában 2024. július 30-án, Párizsban, Franciaországban
    Fotó: Henk Seppen / BSR Agency / Getty Images

A hatfős csoport élén továbbra is francia válogatott áll hibátlan teljesítménnyel: a házigazdák majd 19 órától játszanak Brazíliával.

• A magyar női kézilabda-válogatott a B csoportban egyelőre egy győzelemmel és egy vereséggel áll. Golovin Vlagyimir csapata előbb kikapott a házigazda franciáktól, majd Brazíliát Simon Petra utolsó másodperces góljával győzte le.

Hasonlóan egy győzelemmel és egy vereséggel két pontos Angola: az afrikai csapat az első fordulóban három góllal kikapott Hollandiától, aztán hatalmas meglepetésre, két nappal ezelőtt legyőzte Spanyolországot 26–21-re. Ezzel pedig alaposan megkavarta az állóvizet, így még kiszámíthatatlan, mely négy csapat jut tovább a csoportból – és esik ki kettő.

A magyar válogatott eddigi két mérkőzése az olimpián:

• A magyar és angolai női kézilabda-válogatott közös történelme során háromszor találkozott, legutóbb 2014-ben barátságos mérkőzésen. Akkor a mienk nyertek 40–26-ram, de

2007-ben a világbajnokság helyosztóin az afrikai csapat nyert 37–36-ra.

Az ezeken kívüli egyetlen egymás elleni mérkőzésen, 2005-ben szintén a magyarok győztek – 34–30-ra.

• Érdekesség, hogy az angolai női kézilabda-válogatott számít Afrika magasan legjobb csapatának, a legutóbbi négy Afrika bajnokságot megnyerte, összesen pedig már 15 alkalommal hódította el a kontinens legjobbjának járó címet.

Olimpiákon eddig a párizsi játékokkal együtt nyolc alkalommal szerepelt, 2016-ban Rióban nyolcaddöntőbe jutott, végül akkor a nyolcadik helyen végzett – és máig ez legjobb eredménye.

• Folytatódik az olimpiai nagyüzem, 16 órától női kézilabdázóinkra koncentrálunk, Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány csapata Angola ellen lép pályára a csoportkör harmadik fordulójában. Női kézilabda-válogatottunk számít esélyesnek, győzelem esetén pedig hatalmas lépést tehet a továbbjutás felé!