új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Vége

Véget ért a mérkőzés, férfi pólóválogatottunk 17–10-re győzte le Japánt, ezzel begyűjtötte második győzelmét az olimpián, és továbbra is hibátlan az ázsiai csapat ellen. Kötelező feladat kipipálva, pozitívum, hogy végig koncentrálva, a meccstervet végrehajtva uralta a mérkőzést Varga Zsolt csapata. Csak hasonló folytatást remélhetünk. A mérkőzés részletes összefoglalóját alább olvashatja.

• 7’
    Gól | Japán | 4. negyed
    HUN
    17
    10 JPN Vatanabe Taijo
    IV/7’

Csak elérik a 10 gólt a japánok, Vatanabe távolról nem is akármilyen lövéssel dobta be a léc alá a labdát. Vatanabe három lövésből három gólt dobott.

• 7’
    Gól | Magyarország | 4. negyed
    HUN Vigvári Vince
    17
    9 JPN
    IV/7’

Jött az utolsó két perc a mérkőzésen, letelt a japánok támadó ideje, Nitta pedig nem találta el a kaput, ebben semmi veszély nem volt. A másik oldalon Inabát szórták ki a bírók, emberelőnyben jött a magyar támadás, Vigvári kapta remek pozícióban, és a jobb alsóba zúdított. Az utolsó pillanatig koncentrál a magyar csapat.

• 7’
    HUN Varga Dénes
    16
    9 JPN
    IV/7’

Büntetőt kapott a magyar csapat is, Varga jött, de csak a felső lécet találta el, nagyot csattant a labda. A másik oldalon Adacsi is csak a kapufát találta el, rögtön indították Vargát, aki ziccerben már nem hibázott. Nemes egyszerűséggel egy csavart ejtéssel. Ahogyan azt kell.

• 6’
    HUN
    15
    9 JPN Inaba Juszuke
    IV/6’

Bányai megkapja első gólját, Inaba az ötméteresből nem hibázott, nagy erővel bombázta a labdát a balé felsőbe.

• 5’
    Piros lap (3. kiállítás) | Magyarország | 4. negyed
    Fekete Gergő HUN
    IV/5’

Okava lövését blokkolták, nem veszít koncentrációjából a magyar csapat, elől pedig Molnár lőhetett, de védett a japán kapus. Fekete a következő támadásnál kipontozódott, majd rögtön utána Nagyra is szabálytalanságot fújta, számára is véget ért a mérkőzés.

• 5’
    HUN Manhercz Krisztián
    15
    8 JPN
    IV/5’

Inaba szabad dobását védte Bányai, egyelőre nem tudjál felavatni a japánok a magyarok cserekapusát. Tanamura ellen fújtak büntetőt, Varga harcolta ki, az ötméterest pedig Manhercz lőtte, és értékesítette. Legyen neki is egy gólja, ugye?

• 5’
    HUN Zalánki Gergő
    14
    8 JPN
    IV/5’

A magyar időkérés után jött a sorcsere, Vigvárira jött ki a figura, de megint védett a japán kapus. A japán támadás sem vezetett eredményre, Hárai blokkolt, de ezt követően Manherczre fújtak kontrát. 10, illetve 9 eladott labda japán és magyar oldalon. Takata lövését védte Bányai, majd Zalánki szabad dobásból megszerezte első gólját a mérkőzésen.

• IV/3’

Hátra szorult a magyar támadás, vészesen telt a támadó idő, végül Angyal kapott szabad dobást, de védett a japán kapus, nincs újabb magyar gól. Maradt nálunk a labda, szélről jöhettünk, Vámos lőtt nagy erővel, de ezt is védi a csereként beálló japán portás. A másik oldalon fórban mentek a japánok, de Okava lövését Vogel tolta a felső lécre. Rendet kell rakni, Varga Zsolt időt kért, és jön nálunk is a kapus csere, érkezik Bányai.

• 2’
    HUN
    13
    8 JPN Araki Kenta
    IV/2’

Molnárt állították ki középről, majd sokáig passzolgattak a japánok emberelőnyben, Araki nagyon szépen fülelte le a passzt jobbról, és beütötte Vogel mellett. Most hirtelen kaptunk két gólt.

• 2’
    HUN Vámos Márton
    13
    7 JPN
    IV/2’

Takata volt túl agresszív Hárai ellen, kiállítás lett a vége, emberelőnyben pedig Fekete passzából Vámos közelről dobott gólt. Jött rögtön a magyar válasz a japán gólra. Remek.

• 1’
    HUN
    12
    7 JPN Szuzuki Toi
    IV/1’

A negyedik ráúszást a japánok hozták el, először a mérkőzésen, és gyorsan gólt tus dobtak, eljutott a centerhez, Suzuki pedig könnyű gólt dobott Zalánkiról leválva.

• III/8’

Másodpercek maradtak hátra a negyedből, a magyar csapatnál volt a labda, Jansikról állították ki a japánt, majd Zalánki távolról nagy erővel lőtt, de védett a japán kapus. Most kézzel védett, ha ez a lövés fejbe találja, akkor nagyobb baja is lehetett volna. Jön az utolsó negyed.

• 7’
    Gól (emberelőny) | Japán | 3. negyed
    HUN
    12
    6 JPN Inaba Juszuke
    III/7’

Először még védett Vogel a japán emberelőnyben, Suzuki összeszedte a kipattanót, aztán Inaba végül bevette a magyar kaput. Hetedik lövéséből először eredményes a japán játékos, lövőssel után kedvenc lövésével dobott gólt.

• III/7’

Egy perccel a harmadik negyed vége előtt hívja magához övéit a japán kapitány, közvetlenül azután, hogy Vigvárit kiállították. Rendezni kell a dolgokat japán oldalon.

• 7’
    Gól | Magyarország | 3. negyed
    12
    5 JPN
    III/7’

Okava előtt volt lehetőség, középről lőtt, de Zalánki blokkja remek. Úgy tűnt, Vigvári megszerzi a labdát, de végül elhagyta, majd Nagyra fújtak kiállítást középen. Emberelőnyben volt a japán támadás, de nincs újabb gólt, nehezen járatták a labdát, Ogihara lőtt, Vogelnek nem okozott problémát. Majd a másik oldalon Zalánki remekül hozta helyzet a bal szélen Vigvárit, aki újabb gólt dobott – most pattintva.

• 6’
    HUN Nagy Ádám
    11
    5 JPN
    III/6’

Jansikot állították ki, emberelőnyös helyzetből Adacsi lőtt, de védett Vogel, majd a másik oldalon rögtön lőtt Nagy, egyenesen a jobb alsó sarokba, nagy erővel.

• III/5’

Nem jutottak el lövésig a japánok, Suzuki nem tudott tovább passzolni, és lejárt végül a támadó idő. Manhercz próbálta bejátszani a labdát Jansiknak, de belenyúltak a védők, maradt viszont nálunk a labda. 4 másodperc maradt a támadásból, eljutott a labda Jansikig, aki nem tudott gólt lőni, megint fejjel védett a japán.

• III/4’

Manhercz találta el ziccerben a felső kapufát, Adacsi szedte össze a kipattanót, most nem volt szerencsénk. A másik oldalon viszont Vogel védett, Inaba próbálkozott, de lövése erőtlen volt, csemege a magyar kapusnak. Jöhetett az újabb magyar támadás, Zalánki és Nagy játszott össze, utóbbi lőtt, de nem találta el a célterületet.

• 3’
    Gól | Japán | 3. negyed
    HUN
    10
    5 JPN Adacsi Szeija
    III/3’

Feketét küldték ki középről, az emberelőnyös szituációból pedig most eredményesek a japánok, a bal szélről Adacsi villámgyors lövése talált utat a hálóba. Ez egy nagyon gyors mozdulat volt, követni is alig lehetett.

• 2’
    HUN Jansik Szilárd
    10
    4 JPN
    III/2’

Okava szedte össze a labdát, Hárai volt túl agresszív, kiállították, de az emberelőnyt nem használta ki a japán csapat, sikerült Vargának belenyúlnia a passzba. A kontratámadásból pedig Jansik szerzett könnyű gólt a kimozduló kapus felett, mellet – ahogyan tetszik.

• III/1’

Folytatódik a mérkőzést, a harmadik ráúszást Jansik hozta el, mienk az első támadás. A gólszerzés viszont nem jött össze, előbb Varga lövését védte a japán kapus, pontosabban fejelte ki, maradt nálunk a labda, aztán Zalánki lőtt, de azt is kiszedte a hálóőr.

• 8’
    Gól | Magyarország | 2. negyed
    9
    4 JPN
    II/8’

És az utolsó pillanatban még sikerült felérni a magyar támadásnak, egy másodperccel a vége előtt pedig Vigvári higgadtan ejtette át a kapust, remekül zárul szempontunkból a félidő. Öt góllal vezet a magyar csapat a félidőben. Innen folytatjuk.

• 7’
    8
    4 JPN
    II/7’

Most a japánok nem igen jutnak el lövésig, négy a négy ellen volt a magyar támadás, távolról Varga próbálta átejteni a kapust, de csak a felső lécet találta el. Fekete összeszedte a kipattanót, maradt nálunk a labda. A visszaúszás közben szabálytalanságot láttak a bírók japán oldalon, videózták az esetet, de végül nem történt semmi komolyabb probléma. A következő támadásnál emberelőnybe kerültünk, Varga kapta a labdát, aki közéről nagy erővel lőtte ki a jobb alsót.

• II/7’

Vámos szerzett labdát, jó volt a magyar védekezés, Inaba egyelőre tehetetlen, még lövésig sem jut el többnyire. A másik oldalon Molnár kapta a labdát, de kicsúszott a kezéből, Takata csapott le rá. Nagy Ádámot állították ki, de nem lett az akcióból japán gól, blokkolták a lövést. Jött gyorsan a magyar kontra, Fekete lőtt gyorsan, de a kaput sem találta el.

• 6’
    7
    4 JPN
    II/6’

Vigvári gyorsan válaszolt, nagy erővel zúdított a hálóba, fejbe találta a japán kapust, de onnan a hálóba pattant a labda.

• 5’
    Gól (emberelőny) | Japán | 2. negyed
    HUN
    6
    4 JPN Okava Keigo
    II/5’

Angyalra fújtak kiállítást, túl durva volt középen, a japánok pedig emberelőnyből büntetnek, Okava lőtt szépen távolról a bal alsóba. Vogel csak nyújtózkodott érte.

• 4’
    HUN Hárai Balázs
    6
    3 JPN
    II/4’

Adacsit állították ki, gyorsan felért a magyar támadás, Manhercz hozta nagy helyzetbe Hárait, aki egy kicsit hezitált, de aztán bezúdította a labdát a léc fölé. Itt az első magyar gól a negyedben.

• II/4’

Szerencsénk van, Takata nagyon messze volt a kaputól, de rálőtte, és a bal kapufát találta el. Zalánki kapta a magyar támadásnál a labdát a jobb szélen, de nem tudta már bejátszani a labdát, mert Háraira fújtak kontrát középen.

• II/2’

Zalánkinek nem volt jó a passz, nagyon hamar felértek a japánok, de Okava lövését blokkolták, a kipattantó pedig Zalánki szedte össze. Nem sikerült ezt kihasználni, Inaba volt figyelmes, belekapott Zalánki passzába, így labdavesztés a vége.