új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Vége

Nagyon jól tartottuk magunkat a világbajnoki címvédő Dánia ellen az egész mérkőzésen (főleg Mikler Roland 14 védésének köszönhetően), de nem volt elég ahhoz, hogy kicsikarjuk a győzelmet. De nincs minden veszve, az utolsó fordulóban, két nap múlva a házigazda, olimpiai és Eb-címvédő franciákkal ütközünk meg, extra teljesítménnyel pedig meglehet a győzelem. Amennyiben legyőzzük őket, ott leszünk a legjobb nyolc között.

Élő közvetítésünk ezzel véget ért, helyszíni kollégánk beszámolóját ide kattintva olvashatják el.

Köszönjük figyelmüket, két nap múlva tehát a franciák ellen folytatjuk.

• 60’
    gól | Magyarország | 2. félidő
    HUN Rosta Miklós (45)
    25
    28 DEN
    60’

Rosta kapott passzt a vonalra, majd kicsit dadogott nála a labda, de végül a hálóba jutott. Ezzel ért véget a találkozó, 28–25-ös magyar vereség lett a vége. De nincs veszve minden!

• 60’
    gól | Dánia | 2. félidő
    HUN
    24
    28 DEN Rasmus Lauge (11)
    60’

Szabaddobás után Lauge lepte meg Miklert, gól.

• 59’
    HUN Ilic Zoran (43)
    24
    27 DEN
    59’

Mikler megint védett, de megint nem jutottunk el lövésig, Lékai ismét technikai hibát vétett. Újra a dánok jöhettek, Miklerben elakadt. Ilic pedig már nem hibázott!

• 57’
    HUN Bodó Richárd (39)
    23
    27 DEN
    57’

Rosta lőtt, de Landinban elakadt a labda. A kipattanó a miénk lett, szép figura után Bodó lőhetett tisztán.

• 56’

Ilic eladta a labdát, a kontrából először Jörgensen lőhetett, Mikler védett. A kontrából lövésig sem jutottunk el, Lékai lépte el…

• 54’
    HUN
    22
    27 DEN Simon Pytlick (43)
    54’

Ismét Pytlick lepte meg Miklert talpról.

• 54’
    22
    26 DEN
    54’

Bodó lövését hárította Landin, a kipattanó a miénk lett. Rosta fordult be, és lőtt gólt.

• 53’
    HUN
    21
    26 DEN Simon Pytlick (43)
    53’

Pytlick lőtt talpról a rövid alsóba.

• 52’
    21
    25 DEN
    52’

Bodó a kapufát találta el, de szerencsére a dánok is hibáztak. Újra mi jöhettünk: Rosta kapta Bodótól a labdát, befordult és belőtte. A dánok is kikérték a második idejüket.

• 49’
    HUN
    20
    25 DEN Rasmus Lauge (11)
    49’

Sajnos Lauge újabb gólt szerez, ezzel ötgólos a magyar hátrány.

• 49’
    20
    24 DEN
    49’

Gyorsan válaszolt Ilic, de nem tudunk zárkózni.

• 49’
    HUN
    19
    24 DEN Mathias Gidsel (19)
    49’

Megint nem tudtuk befejezni a támadást, lerohantak a dánok. Gidsel lőtt a hosszú alsóba, sajnos Mikler nem tudott hárítani.

• 47’
    HUN
    19
    23 DEN Lukas Jörgensen (25)
    47’

A kiállítás miatt azonban lehoztuk a kapust, ezt pedig sokadjára bosszultuk meg: Jörgensen lőtt, négy közte.

• 47’
    HUN Bánhidi Bence (27)
    19
    22 DEN
    47’

Bodó passza után fantasztikusan fordult be Bánhidi, gól.

• 46’
    2 perces kiállítás | Magyarország | 2. félidő
    Sipos Adrián (2) HUN
    46’

Bodó lőtt nagyon fölé, majd Mikler is bemutatott a túloldalon egy fantasztikus védést. Oldalt ment ki a labda, újrakezdhették a támadást. A vége Sipos-kiállítás és szerencsére Mikler-védés lett.

• 44’
    hétméteres: bent | Dánia | 2. félidő
    HUN
    18
    22 DEN Mikkel Hansen (24)
    44’

Jelenleg nem tudunk mit kezdeni a dánokkal, újabb heteshez jut az ellenfél. A sormintát tudjuk: jött Mikkel Hansen, és gólt lőtt. 16 perccel a vége előtt néggyel vezet a skandináv csapat, Chema is érzi, hogy most kell újat húzni, kikérte második idejét is.

• 43’
    HUN Rodríguez Pedro (26)
    18
    21 DEN
    43’

Fantasztikus játék: Fazekas vette észre, hogy a szélen Pedro üresen állt, aki gyönyörű mozdulattal a hosszú felsőbe lőtt.

• 42’
    HUN
    17
    21 DEN Mikkel Hansen (24)
    42’

Sajnos nem tud hibázni Mikkel Hansen. Kritikus pontra érkezett magyar szempontból a meccs, néggyel húztak el a dánok.

• 42’
    42’

Jörgensen ismét megkapta a labdát, Sipos későn ért oda rá, kiállították. Hetest kaptak a dánok, megint Mikkel Hansen érkezik.

• 41’
    HUN
    17
    20 DEN Lukas Jörgensen (25)
    41’

Fazekas lőtt talpról, távolról, de Landin védett. A kontrából Jörgensen kapott labdát, pici gondolkodás után végül befordult és a hosszú alsóba lőtt, három oda.

• 40’
    HUN
    17
    19 DEN Lukas Jörgensen (25)
    40’

Jörgensent találták meg beállóban, aki egyébként belülről lőtte el a labdát, de a bírók ezt nem vették észre. Ismét kettővel megy Dánia, 20 perc van hátra a meccsből.

• 39’
    HUN Fazekas Gergő (24)
    17
    18 DEN
    39’

Fazekas verekedte magát ziccerbe, gól!

• 38’
    HUN
    16
    18 DEN Mathias Gidsel (19)
    38’

Gidsel ment bele Pedróba, elvették a dánoktól a labdát, de hét az öt elleni játékban Bodó adta el a labdát, üres kapus gólt kaptunk.

• 37’
    hétméteres: bent | Magyarország | 2. félidő
    HUN Lékai Máté (66)
    16
    17 DEN
    37’

És ott a gól, egyre zárkózunk.

• 37’
    2 perces kiállítás | Dánia | 2. félidő
    Niclas Kirkelökke (3) DEN
    37’

Bánhidit rántotta le Kirkelökke, végre a túloldalon is megadták a büntetést. Hetest kaptunk, Lékai jön.

• 36’

Ahogy az előbb a dánoknál, a mieink is percekig támadtak, végül Bánhidi ziccerbe került, lépés miatt azonban elvették tőle a labdát. A dánok jöhettek, de belement a védőbe Jakobsen, majd Fazekas hibázott a túloldalon. A sorminta folytatódott: a dánok hibáztak, majd mi, a rohanás vége pedig Mikler-védés lett.

• 33’
    HUN
    15
    17 DEN Mikkel Hansen (24)
    33’

Fantasztikus magyar védekezést láthattunk, passzívnál a sánc segítségével lőtt fölé Pytlick, az újabb támadást Mikler védte, de hetes. Hiába jött Bartucz, ő sem tudott hárítani a dán sztárnak.